+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Yağlı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yağlı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır
  Yağlı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır?

  Yağlı Ciltler İçin Bakım.jpg

  Her sabah ve akşam cildin fazla yağını alan toniklerle temizlemek yararlıdır. Günde 1-2 kez banyo sabunu ile yüz yıkanmalıdır.
  Yağlı ciltliler baharatlı, ekşi, acılı tatlardan kaçınmalı; sebze ve meyveyi bol yemeliler. Haftada bir buhar banyosu yapmalılar. Yağlı ciltler içinde alkol, gülsuyu ve asitler bulunan toniklerle yüzü temizlemeli. Saf alkol ve kolonya ile yüz silinmemelidir. Saf bitkisel yağlı kremler kullanılmalı. Madensel yağlı kremler yağlı ciltler için zararlıdır. Yağlı ciltler için açık ve temiz hava ile düzenli güneş banyoları yararlıdır.
 2. Zarafet
  Üye

  Yağlı cilt tipine sahip olanların en büyük sorunu sivilce ve güneş lekeleridir. Ayrıca tüm yağlı cilttiplerin ortak noktası siyah nokta ve yüzde yağ görünümlü parlaklıktır. Parlaklık ve siyah noktalar için; Kil maskesi, limon maskesi, domates maskesi ve muz maskesi oldukça faydalıdır.
 3. Fatma
  Administrator
  E n şanslı cilt tiplerinden biri yağlı cilttir. Geç yaşlanan bir cilt tipidir. Sadece sivilce ve akneye meyilli bir cilt tipidir. Sivilce ve akneleri önlemek için bir çok ürün bulunur bu ürünlerden herhangi birini kullandığınız zaman sivilce ve akne problemi ortadan kalkmış olur.
+ Yorum Gönder