+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda 5 Dakikada Pedikür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. gergef2012
  Yeni Üye

  5 Dakikada Pedikür
  5 dakikada muhteşem ayaklara sahip olmanızı sağlayacak tüyolar!  Açık ayakkabı giyme mevsimi geliyor. Artık ayaklarımıza çok daha fazla özen göstermemiz gerekecek… Eğer sizde pediküre gitmeye vakit ayıramayanlardansanız, işte size 5 dakika muhteşem ayaklara sahip olmanızı sağlayacak tüyolar!


  Havaların ısınması, artık kalın paltolar ve çizmelerden kurtulacağımız anlamına geliyor olsa da, özellikle kadınların bakımlarına çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Açık ayakkabılarınızı, terliklerinizi, parmak arası sandaletlerinizi giyerken, ayaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız, pedikürünüze de özen göstermeniz gerekiyor. Peki, kendi kendinize evde 5 dakikada pedikür yapmak nasıl bir fikir? Bunun için önce ihtiyacınız olacak malzemeleri toplamalısınız


  Gerekli malzemeler


  Banyo tuzu. Esansını istediğiniz gibi seçebilirsiniz.


  Havlu


  Ayak peelingi


  Ponza taşı


  Nemlendirici krem


  Tırnak makası


  Törpü


  Aseton


  Pamuk


  Parmak ayırıcı


  Oje


  Tıraş bıçağı


  Birinci adım; yıkama ve peeling


  Bir leğene ayaklarınızın tamamen suyun içinde kalmasını sağlayacak kadar sıcak su doldurun. İçine biraz banyo tuzu atın. Ayaklarınızı bir dakika kadar suyun içinde beklettikten sonra, havlunuzla kurulayın ve peelingi özellikle nasırlı ve sert bölgelere uygulayın. Daha sonra ayaklarınızı tekrar suya sokun ve kurulayın. Gerekli gördüğünüz bölgelere tekrar peeling uygulayabilirsiniz.


  Bu işlem ortalama iki dakikanızı alacaktır.


  İkinci adım; nemlendirme


  İlk adımı tamamladıktan sonra sıra nemlendirme işlemine geliyor. Ayaklarınıza, bileklerinize ve alt bacak bölgenize nemlendiricinizi uygulayın. Ancak ayak parmaklarınızı tek tek kremlemelisiniz. Böylece tırnak etleriniz yumuşayacak ve sizde onları geri iterek kütikül probleminden kurtulmuş olacaksınız.


  Bu işlem ortalama 30 saniyenizi alacaktır.


  Üçüncü adım; tırnak temizliği


  Kütiküllerden kurtulmak için tırnaklarınıza uyguladığınız krem, ojenizin dağılmasına sebep olacaktır. Bu nedenle, kremle işlemini tamamladıktan sonra asetonlu bir pamukla tırnaklarınızı kremlerden arındıracak şekilde silin. Daha sonra tırnaklarınızı kesin ve törpü yardımıyla şekil verin. Tüm tırnaklarınızın aynı boy ve şekilde olmasına özen gösterin.


  Bu işlem ortalama 30 saniyenizi alacaktır.


  Dördüncü adım; oje sürme


  Tırnaklarınızı temizleyip, şekillendirdikten sonra sıra oje sürmeye geliyor. Eğer fazla vaktiniz yoksa tek kat sürebileceğiniz, açık renk bir oje seçin. Oje sürerken asıl dikkat etmeniz gereken nokta, en fazla üç fırça darbesinde oje sürme işlemini tamamlamanız. Oje son adım olsa da, ayaklarınızın güzel görünmesini sağlayacak en önemli unsur. Dolayısı ile eğer düzgün süremezseniz, bütün emekleriniz boşa gider. Ojenizin daha uzun dayanması için üzerine bir kat koruyucu sürmek de iyi bir fikir.


  Bu işlem ortalama iki dakikanızı alacaktır.


  30 saniyeniz daha varsa


  Böylece 5 dakikada pedikürünüzü tamamlamış olacaksınız. Ancak, eğer kendinize ayıracak 30 saniyeniz daha varsa, ayak parmaklarınızın üzerinde çıkan tüylerden de kurtulmalısınız. Daha güzel ayaklara sahip olmak istiyorsanız, tıraş bıçağınızı alın ve parmaklarınızın üzerinde çıkan tüyleri alın. Böylece çok daha kusursuz bir görünüme sahip olacaksınız.
  Kod:
  www.kadinsalbakis.com
 2. Fatma
  Administrator

  Pedikür ayak bakımıdır. Bu bakımda tırnaklar uygulanan bakımın ana unsurudur. Oje sürmeyi düşünüyorsanız ilk olarak bir cila tabakasını unutmamalı ve ojenin sağlam bir zemin üzerine oturmasını sağlamalısınız.
+ Yorum Gönder