+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Cildi Yenileyen Salatalık Maskesi nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Cildi Yenileyen Salatalık Maskesi nasıl yapılır
  Eski çağlarda salatalığın detoks etkisi özellikle zehirlenme vakalarında vücuttan zehirin temizlenmesi amacıyla yedirildiği söylenir. Salatalık dilimlenerek cilde konursa, cildi yumuşatır ve nemlendirir. Ciltteki kaşıntıları, kırışıklık, sivilce ve lekeleri giderir.

  Cildi Yenileyen Salatalık Maskesi nasıl yapılır..

  Salatalık maskesi.jpg

  Kabuğunu soyduğunuz 1 adet orta boy salatalığı blendera atın. Daha sonra salatalığı bir su bardağı yağsız yoğurt ve yarım su bardağı yulaf ezmesi ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 30 dakika kadar bekletin ve ılık suyla yıkayın.

  Doğal Parlaklık İçin Yoğurt Maskesi

  1 çorba kaşığı sütü 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın ve üzerine 2 yemek kaşığı taze portakal suyu ekleyin. Karışımı yüzünüze sürün ve 40 dakika bekletin. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüze bir kaç kez soğuk su vurun. Havluyla kuruladıktan sonra nemlendirici sürün. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Salatalığın yenileyici bir faydası olduğu için yüzü yenilemek için kullanılabilir.cildi ferahlatır yumuşatır daha güzel ve parlak görünmesini sağlar.
 3. Sultan
  Devamlı Üye
  Cildi yenilemek için salatalık cilde iyi gelir.Maske yapmak için bir adet salatalık yeterlidir salatalığın kabuğunu soyup ince ince dilimledikten sonra dilimleri yüzünüzün her tarafına koyduktan sonra 10 dk. bekledikten sonra yüzünüzü yıkadığınızda farkı göreceksiniz.
+ Yorum Gönder