+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Lavanta Kullanarak Yüz Toniği Hazırlama Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Lavanta Kullanarak Yüz Toniği Hazırlama
  Lavanta Kullanarak Yüz Toniği Hazırlama

  Toniğin nasıl yapıldığına geçmeden önce ihtiyacınız olan malzemelerin neler olduklarına bir bakalım. Bunlar kolaylıkla bulunabilecek malzemelerdir; 1 yemek kaşığı kuru veya taze lavanta çiçeği, 1 fincan güvercin ağacı yağı, 5 damla lavanta yağı, 3 damla limon yağı ve cam bir kavanoz işinizi görecektir.
  Gerekli malzemeleri aldıktan sonra toniği hazırlamaya başlayabiliriz. Güvercin ağacı yağını orta boyutlarda bir kaba boşaltın ve lavanta tomurcuklarını da ekleyerek yavaş bir şekilde karıştırmaya başlayın.
  Limon ve lavanta yağlarını da kaba ekleyin ve tekrar karıştırın.


  Lavanta Kullanarak Yüz Toniği.jpg

  Hazırladığınız bu karışımı önceden aldığınız cam kavanoza boşaltın ve kapağını sıkıca kapatın. Kapağın sıkıca kapatılması ve karışımın hava almaması özellikle önemlidir, bu nedenle kavanoz seçerken kapak kısmında her hangi bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
  Hazırlandığı günden sonra toniğin kullanılabilir hale gelmesi için 2 hafta geçmesi gerekir. Bu lavantanın iyice demlenmesi ve tüm doğal içeriğin karışması için gereken süredir. Bu iki haftalık süre zarfında kavanozu karanlık ve serin bir yerde bekletin.
  Toniği kullanmaya başlamadan önce karışımı bir kozmetik şişesine veya eskiden kullanmış olduğunuz bir şişeye boşaltın. Ancak şişenin temiz olduğundan emin olun. Toniği oda sıcaklığında muhafaza edin ve kullanmaya başladığınız günden itibaren 1 ay içinde kullanım süresinin dolacağını kesinlikle unutmayın.
  Alerji veya cilt hassasiyeti gibi durumlarının olma ihtimaline karşı, toniği kullanmadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünün.
  Lavantalı doğal toniği akşamları yatmadan ve sabahları kalkınca kullanarak yüzünüzün nemlenmesini ve gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer limon cildinizde kuruluğa neden oluyorsa miktarını azaltabilir ya da toniği kullandıktan sonra iyi bir nemlendirici kullanabilirsiniz. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Lavanta kürünü uyguladıktan sonra doğal güzelliğiniz ile hiçbir şeyi kullanma ihtiyacı duymayacaksınız. Ayrıca Vücudunuza Hem Zindelik Verecek, Hem De Cildinizin Parlaklık Ve Tazelik Kazanmasını Sağlayacak
 3. Fatma
  Administrator
  Lavanta hoş ve ferah kokusuyla kozmetik alanda kullanılan bir bitkidir. Ayrıca saç sağlığı içinde lavanta çok etkilidir.
+ Yorum Gönder