+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Takma Kirpik Nasıl Takılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Takma Kirpik Nasıl Takılır
  Takma Kirpiklerin Takılması

  İlk olarak eczaneden bir takma kirpik alın. Eğer tek olarak bulamazsanız, kirpik seti alın ve küçük bir makas kullanarak hepsini ayırın.

  Kirpik tutkalını temiz bir yere azıcık sıktıktan sonra takma kirpiğinizin bir parçasını alın ve tutkal damlasına takma kirpiğin alt kısmı gelecek şekilde değdirin.
  takma-kirpiklerin-tak-lmas-.jpg
  Takma kirpiği altındaki tutkala 10 saniye kadar hafifçe üfleyin. Böylece takma kirpik daha sıkı bir şekilde yapışabilir.

  Takma kirpiğinizin bir parçasını cımbızınız ile sıkıca tutun ve ilk kısmını göz kapağınızı dış köşesine uygulayın. Kirpiğinizin uç kısmını tutkallı bölgeden uzakta tutacak şekilde 10 saniye kadar bekleyin ve daha sonra cımbız ile tuttuğunuz kirpiği bırakın.

  2,3 ve 4. adımları bütün kirpik hattı takma kirpikle kaplanana kadar köşeden içeriye doğru uygulamaya devam edin.

  Dikkat edilmesi gereken önemli bir hususlardan birisi şudur. Kirpik parçasını yanlış kısma uyguladıysanız, çok hızlıca yapışmadan kaldırın ve nereye istiyorsanız doğru bir şekilde tekrar uygulayın. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Çift olarak satılır. Her biri komple bir göz içindir. İnce bir şerit üzerine yapıştırılmış naylon lifler veya kıllardan oluşur. Takma kirpiğin birçok farklı çeşidi var. Hangisini alacağınıza karar verirken; kirpiğin, göz şekline uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 3. Fatma
  Administrator
  Kullanacağınız takma kirpiklerin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kalitesiz olan takma kirpikler hem göz kapaklarınızda bir ağırlık yapar hemde doğal bir görüntüden uzak olur.
+ Yorum Gönder