+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Uzun ve Kalın Kirpikler İçin Doğal Yöntemler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Uzun ve Kalın Kirpikler İçin Doğal Yöntemler
  Uzun ve Kalın Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

  İlk olarak, yatağa girmeden önce makyajınızı temizlemeniz gerekmektedir. Rimelinizi ve maskaranızı bütün gece kirpiklerinizde bırakmak, kirpikleriniz kırılmaya daha müsait hale getirir ve onları daha kırılgan yapar. Rimelinizi çıkaracağınız zaman daha nazik olmanız ve özellikle gözler için üretilen yumuşatıcılardan kullanmanız gerekmektedir.
  Uzun ve Kalın Kirpikler İçin Doğal Yöntemler.jpg
  Kirpiklerinizi forma sokabilmek için geceleri kirpiklerinize biraz vazelin sürmelisiniz. Kirpiklerinize vazelin kullanmanız onları yumuşatır ve nemlendirir. Böylece kırılmaya karşı daha dayanıklı kirpikleriniz olur. Yeni kirpikler uzarlarken, bunlar kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlarlar. Bazı insanlar vazelin kullanmak yerine Hintyağı kullanmaktadırlar.

  Sağlığınıza özen gösterin. Çünkü göz ve gözkapağı çevresinde oluşan enfeksiyonlar kirpik kaybına neden olmaktadırlar. Örneğin; madarosis hastalığı kirpiklerde oluşan ve onların dökülmesine yol açan bir hastalıktır. Bu tip durumlarda her şeyden önce yapmanız gereken ilk şey doktorunuza görünmektir.

  Sağlıkla ilgili bir diğer tavsiye sağlığınızı vitaminler ile desteklemeniz ancak abartıya kaçmamanızdır. Kirpikler ve saçlar uzamak ve kalınlaşabilmek için belli bazı vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Saçlarınızı güçlendirmek için kompleks vitamin B, kirpikleriniz ve saçlarınız için ise vitamin A ve E alabilirsiniz.

  Ayrıca silis içeren takviyeler alın. Potasyum, manganez, kalsiyum ve magnezyum kirpiklerinizin uzamasına; demir, bakır, krom ve iyot kirpiklerinizi dökülmesinin engellenmesine; kükürt, çinko, bakır ve silis de kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olurlar. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Benim kirpiklerim hiç gür değil diyorsanız, kirpik gürleştirmek için bitkisel kürler hazırlayabilirsiniz. Kirpik bakımında yağ kullanımı faydalı olduğu kadar zor ve risklidir. Göz içine teması tehlikelidir.
 3. Fatma
  Administrator
  Doğal bir yöntemle kirpiklerinizi uzatıp gürleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken kakao yağı ve hint yağını aynı miktarda karıştırıp kirpiklerinizin dibine sürmektir. Hem uzar ve gürleşirler hemde kakao yağı sayesinde renkleri koyulaşır.
+ Yorum Gönder