+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Gözlük ve lens kullananlar için göz makyajı önerileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gözlük ve lens kullananlar için göz makyajı önerileri
  Gözlük ve lens kullananlar için göz makyajı önerileri

  g-zl-k-ve-lens-kullananlar-i-in-g-z
  Gözlük takıyorum diye dertlenmeyin, sizin çok daha fazla renklerle oynama şansınız var! Nasıl mı? Gözlük camları renklerin yüzde 50'sini yok eder. Bu nedenle gözlük kullanıyorsanız, göz makyajında biraz daha parlak ve iddialı renkleri seçebilirsiniz. Güzel, değil mi?

  İşte, gözlük tipine göre makyaj önerileri:

  Miyop gözlük takanlar
  Miyop camlar, gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Bu göz yanılsamasını gidermek için, açık ve kuvvetli renkte farlar seçin. Farı sürerken kaşlara kadar yayın ve şakaklara doğru uzatın.

  Göz kalemi veya eyelinerı, kirpiklerin dış kenarına çekin. Ardından bolca rimel sürün. Böylece gözleriniz, miyop gözlüklerin arkasından dahi iri ve çekici görünür.


  Hipermetrop gözlük takanlar
  Hipermetrop camlar, gözleri olduğundan büyük gösterir. Bu nedenle gözleri irileştiren makyajdan kaçının, hele bir de zaten büyük gözleriniz varsa. Eğer çok küçük gözleriniz varsa, bunu avantaja çevirebilirsiniz elbette

  Kirpiklerinizi bolca rimelleyin ama göz kalemi veya eyeliner kullanmayın. Far sürecekseniz, pastel renkleri tercih edin. Böylece camların arkasından kocaman görünebilen gözlerin makul ölçüde olmasını sağlarsınız.


  Lens kullananlar
  Lens kullananların dikkatli olmaları gerekir. Lensle birlikte toz şeklindeki farları kullanmak tehlikelidir. Çünkü toz tanecikleri lenslerin altına kaçıp, rahatsızlık verebilir. Kompakt pudra şeklindeki farları kullanın.

  Ayrıca suya dayanıklı rimelleri tercih edin. Rimeli, lensleri takmadan önce sürün ve lensleri çıkarmadan göz makyajınızı asla temizlemeyin. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kirpiklerinizi belirginleştirmek için bir çok seçeneğiniz var Örneğin rimel sürmeden önce kirpiklerinize haiçe pudra sürün. Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın çevresine yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık başka fondöten sürün.
 3. Fatma
  Administrator
  Göz makyajı bir kadının vazgeçilmezidir. İster lens taksın ister gözlük o göz makyajını yapar. Sadece rimel bile olsa gözüne bişey sürmeden çıkmaz.
+ Yorum Gönder