+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Kuru Ciltler İçin Günlük Cilt Bakımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kuru Ciltler İçin Günlük Cilt Bakımı
  Kuru Ciltler İçin Günlük Cilt Bakımı

  Kuru ciltlere gereken bakım düzenli olarak yapılmazsa oldukça donuk ve sağlıksız bir görünüme yol açabilirler. Ayrıca kuru ciltler için seçeceğiniz cilt bakım ürünleri bu özellikle ciltler için uygun olmalıdır.


  Kuru Ciltler.jpg


  Temizlik: Günde bir kez, akşam saatlerinde yapacağınız temizlik günün kirini cildinizden temizlemek adına yeterli olacaktır. Yatmadan önce nemlendirici içeren bir sabun ile yüzünüzü yıkayabilir ve soğuk su ile durulayabilirsiniz.

  Nemlendirici: Kuru ciltler için nemlendirici kullanmak cildin daha da kurumasının önüne geçmek için çok önemlidir. Günde en az 2 kez uygun bir nemlendirici ile yüzünüze hafif masaj yaparak kan dolaşımını da artırabilirsiniz.

  Yüz Maskeleri: Doğal yüz maskeleri kuru ciltleri nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılabilir. Bir muzu ezip bir çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı yoğurt ile karıştırarak hazırlayabileceğiniz maske ile cildinizi doğal yollardan nemlendirebilirsiniz.

  Yukarı da listelemeye çalıştığım yağlı ve kuru ciltler için günlük bakım için dikkat edilmesi gereken noktalar dışında güneşe çıkmadan önce hatta günlük hayatınızda mutlaka cildinizi zararlı ışınlara karşı koruyan bir güneş kremi kullanmalısınız. Makyaj malzemelerinin fazla miktarda kullanımı da zaman içerisinde cildinizde yıpranmaya neden olacaktır. Bu yıpranmayı en aza indirmek için yatmadan önce tüm makyajınızı temizlemeli ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürmelisiniz.

  Günlük rutin bir cilt bakımı listesi oluşturmak kısa sürede cildinizde gözle görülür bir iyileşme sağlayacaktır. Listenizi oluşturduktan ve kullanacağınız ürünleri belirledikten sonra önemli olan ne olursa olsun bu rutine bağlı kalmaktır. 2. Zarafet
  Üye

  Gerginlik, sertlik, kırılganlık ve rahatsızlık hissi. Kuru ciltlerde yüz kıyafetler tarafından korunmadığı için dış etkenlere karşı daha hassas olur. Kuru ciltler için nem çok önemlidir. Mutlaka yğun nemlendirici kullanmalılar. Kuru ciltler hem güneşe hemde soğuğa karşı çok hasaslar.
+ Yorum Gönder