+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Ayakların Altındaki Sert Deri Nasıl Yumuşar? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ayakların Altındaki Sert Deri Nasıl Yumuşar?
  Ayakların Altındaki Sert Deri Nasıl Yumuşar?

  Ayaklar yaz aylarında açık ayakkabılar nedeniyle oluşan dış saldırılara karşı kendilerini oluşturdukları koruma tabakasıyla korur. Kış aylarında çorap ve kapalı ayakkabılar sayesinde bu tabaka yok olur. Ayaklarınızın altındaki sert tabakayı yok etmek için AHA içeren kremler kullanın. Bunlar ölü hücreleri zarar vermeden yok ederler. Topuk törpüsü kullanmayın çünkü ayak kendini bu yönteme karşı korumak için sert bir tabaka oluşturacak ve eskisinden daha sert şekilde yapılanacaktır. Daha yumuşak bir ponza taşı işe yarayabilir.SORU : Erkeklere oranla kadınlar daha çok ayak problemi yaşar. Neden?


  Ayakların Altındaki Sert Deri.jpg


  Bunun ana sebebi ayakkabılardır. Çoğu erkeğin yaptığı gibi her gün kısa topuklu ve geniş bir ayakkabı giymek modaya uymaz! Kadınlar göze hoş görünmek ister ve moda genellikle rahat değildir. Moda uğruna giyilen çoğu ayakkabı ayağın doğru açıda doğal şekliyle basmasına imkan vermez. Günümüzde kadın ayakkabıları da gittikçe daha rahat ve sağlıklı hale getirilmeye çalışılıyor. Ama sorunların erkeklere oranla fazla olması genellikle güzelliğin rahatlıkla çakışmasından ortaya çıkıyor.SORU : Doğru ayak bakımı nasıl olmalı?  Sağlıklı ayaklara sahip olmak için öncelikle tırnakların düzenli olarak (tercihen küt) kesilip törpülenmesi gerekir. Törpüleme yapılırken tek yöne doğru yapılması tırnakların çatlamasına mani olacaktır. Tırnakların altı fazla sert olmayan bir tırnak çubuğuyla temizlenmelidir. İyi bir cilt kremi de ayakların nemlenmesini sağlayarak onların canlılığını koruyacaktır. Haftada 1-2 kez kendinize 10 dakikalık ayak banyosu lüksünü tanıyın. Bu seanslar ayaklarınıza olduğu kadar moralinize de iyi gelecektir. Sportif faaliyetlerin çoğu ayaklara yük bindireceğinden nasır ve yaralara yol açabilir. Bunları önlemek için tabanlarınızda anti-perspirant kullanmanız ve ayak bakımınızı aksatmamanız önerilir.

  Son olarak: zaman buldukça ayak bileklerinizle iki yana doğru dairesel hareketlerle egzersizler yapın. Gündelik yorgunluklardan ayaklarınızı arındırmanıza faydası olacaktır. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Ayak bakımı kişisel hijyenin en önemli parçalarından biridir. Ayak tırnaklarınızı düz değil, yuvarlak kesmeye çalışın. Tırnaklarınızın yanında bulunan etleri ise kesinlikle kesmeyin. Ayaklarınıza bağlı olarak törpüleme adımı on ile otuz dakika arasında değişir. Ayaklarınızı törpüledikten sonraki aşama onları vazelin ya da petrol jölesine bulamaktır.
 3. Fatma
  Administrator
  Evde kolay ve etkili bir bakım önerisinde bulunacağım. Bir kabın içine dayanabileceğiniz sıcaklıkta 2-3 litre su koyun içine bir çay bardağı saç kremi bir limon suyu ve bir tatlı kaşığı nane yağı ekleyin ayaklarınızı içine koyup en az yarım saat bekletin . Daha sonra ayaklarınızı çıkarıp ayak tabanlarınızı ve topuğunuzu güzelce törpüleyip ölü deriden arındırın. İyice kurutuğunuz ayaklarınızı nemlendirici bir krem uygulayın hepsi bu kadar.
+ Yorum Gönder


sert topuklar nasıl yumuşatılır,  ayakta sert deri,  ayak altında sert deri,  ayaklardaki sert deri,  sert deri nasıl yumuşatılır,  ayak altı sert deri