+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Cilt Parlaklığı İçin Ispanak Maskesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Cilt Parlaklığı İçin Ispanak Maskesi
  Cilt Parlaklığı İçin Ispanak Maskesi

  42439937.gif
  1 adet yumurta
  1 tutam ıspanak
  Bulabilirseniz yarım fincan kavun suyu
  1 yemek kaşığı bal
  1 avuç yulaf unu
  1 bardak su
  Sıra geldi maskemizin hazırlanmasına. Ispanakları bir bardak su içerisinde demliyoruz. Bunun için öncelikle suyu kaynatın. Kaynamış olan suya ıspanakları atarak altını kapatın ve 10 dakika süre ile demleyin. Sonrasında yumurtanın sarısını, demlenmiş olan ıspanakların suyunu, kavun suyunu, bal ve yulaf ununu aynı kap içerisinde birbiri ile iyice karıştırarak krem kıvamına gelene kadar devam edin. Karışım hazır hale geldikten sonra buzdolabında bekleterek soğumaya bırakın.Uygulaması tıpkı diğer maskelerde olduğu gibi cildinizde 30 dakika süre ile beklettikten sonra yıkayınız. Bu maske cildinizin parlamasını ve güzelleştirmesini sağlamaktadir 2. Fatma
  Administrator

  Çok fazla yiyip içersek, sabah kalktığımızda cildimizi kabarıktır. Ancak sağlıklı olursa, yeme içmemize dikkat edersek ve egzersiz yaparsak cildimiz de ışıldayacaktır. Taze toplanan hercai menekşe kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Tülbentten geçirildikten sonra elde edilen sıvı günaşırı cilde sürülür cildiniz bu sayede sağlıkla ışıldayacaktır.
 3. Fatma
  Administrator
  Ispanak çok besleyici bir besindir. Demir bakımından oldukça zengindir. Vücudumuzun demir ihtiyacını ıspanak yiyerek giderebiliriz.
+ Yorum Gönder