+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Makyajsızda Güzel Olabilirsiniz, Güzelik Sırları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Makyajsızda Güzel Olabilirsiniz, Güzelik Sırları
  Makyajsızda Güzel Olabilirsiniz, Güzelik Sırları  Makyajsızda Güzel Olabilirsiniz.jpg
  “Çok hafif makyaj ya da ‘hiç makyaj’ ile nasıl iyi görünürüm?” diyorsanız, bu önerilere kulak verin! Cildin pul pul olmaması için cildi nemlendirmek önemlidir. İyi nemlendirilmemiş bir cilde uygulanan fondöten, derideki gözeneklere hücum ettiğinden, yüzdeki kusurları ön plana çıkarır.

  Makyaj, kadınların vazgeçilmezi… Birçok erkek tarafından kadınların ‘savaş boyaları’ olarak algılansa da, yalnızca ‘boyanmaktan’ ibaret bir uygulama değildir aslında. Sağlıklı görünmek isteyen, ancak sorunlu cildi olan kadınlar ve genç kızlar, bazı küçük ‘hilelerle’ hem makyajlı gibi görünmez, hem de istediği sonuca ulaşır. İşte örnek öneriler…

  Pul pul dökülen dudaklar: Tüm vucüdumuz gibi dudaklarımız da deri değiştirir. Arada bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayabilirsiniz, ya da bir tülbent yardımıyla vazelinle masaj yapabilirsiniz.

  Aydınlatıcı kullanın: Daha parlak ve aydınlık bir cilt istiyorsanız, aydınlatıcı kremleri tek ya da fondöten ile karıştırarak kullanın. Ama aşırıya kaçmayın.

  Yara izlerini saklayın: Yüzünüzde yara izi yada leke varsa mat bir fondötenle kapatın. İzler derinse koyu renkli fondötenleri kullanmayın. Renkli fondöten veya kapatıcı, sorunlu bölge için ideal olacaktır.

  Kaşlarınızı düzeltin: İyi şekillendirilmiş kaşlar, parlak ve anlamlı bakışlar kazandırır. Çok kalın olması, gözlerin daha küçük ve çökük görünmesine gunceldir.com neden olurken; çok ince alınmış kaşlar olduğunuzdan yaşlı gösterir. Parlaması için, kaş diplerine ten renginizden 1-2 ton açık aydınlatıcı uygulayın.

  Pudra kullanımı: Cildinizde yağlanmadan oluşan parlamayı, yarı saydam bir pudra yardımıyla giderin. Uygulamayı küçük başlı fırçayla yuvarlaklar çizerek yapın.

  Kirpikler: Kirpiklerin en dibinde, gözle görülmesi zor bir şekilde koyu renkli eye liner çekin. Daha belirgin ve parlak bakacaksınız. 2. Fatma
  Administrator

  Sağlıklı vücut için folik asit kaynağı olarak maydanozdan faydalanabilirsiniz. Kullandığınız günlük kreminizi jel olarak tercih edin. Bu sayede yağlı görünüm veren parlaklık olmayacaktır.
 3. Fatma
  Administrator
  Su tüketmekte cildin sağlıklı olmasını sağlar. Bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz. Yağlı, tuzlu, şekerli ve zararlı alışkanlıklardan uzak durarak cildimizi doğal olarak güzelleştirmiş oluruz.
+ Yorum Gönder