+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Kalça Egzersizleri Nasıl Yapılır, Kalça Egzersizleri Yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kalça Egzersizleri Nasıl Yapılır, Kalça Egzersizleri Yöntemleri
  Kalça Egzersizleri Nasıl Yapılır, Kalça Egzersizleri Yöntemleri


  Tek bacakla köprü hareketi: Sol ayağınızın tabanı yere basacak şekilde sırt üstü yatıp, sol bacağınızı dizden kırın. Ellerinizi sağ dizinizin arkasında kenetleyin ve sol bacağınızı göğsünüze doğru çekin. Poponuzu sıkarak kalçanızı yerden birkaç santim yukarı kaldırın.

  Bunu yaparken, sağ bacağınız göğsünüze doğru çekili kalsın. 3′e kadar sayarak pozisyonu koruyun ve ardından kalçanızı tekrar yere bırakın. Aynı hareketi 10 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.

  Çömelme Hareketi

  Bacaklarınız, ayak uçlarınız ileri bakacak şekilde kalça genişliğinde açın. Kollarınızı havada duracak şekilde öne doğru getirin. Bunu yaparken, sanki bir sandalyeye oturacakmışsınız gibi yavaşça dizlerinizden kırın. Dizleriniz, ayak parmaklarınızla aynı hizada olmalı, daha ileriye geçmemeli. 2′ye kadar sayıp aynı pozisyonda kalın. Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın. Bacaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta durun. Elleriniz kalçalarınızda, sağ bacağınızla geriye doğru bir adım atın. Bunu yaparken, sağ topuğunuz havada olsun.

  Ağırlığınızı sol bacağınıza vererek çömelin. Ama diziniz dik ve ayak parmaklarınızı geçmeyecek vaziyette dursun. 3′e kadar sayıp kalkın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.

  Bacağınız Kırık Öne Doğru Hamle Hareketi

  Bacaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta durun. Elleriniz kalçalarınızda, sağ bacağınızla geriye doğru bir adım atın. Bunu yaparken, sağ topuğunuz havada olsun. Ağırlığınızı sol bacağınıza vererek çömelin. Ama diziniz dik ve ayak parmaklarınızı geçmeyecek vaziyette dursun. 3′e kadar sayıp kalkın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın. 2. Fatma
  Administrator

  Kadınların ve özellikle ülkemiz kadınlarının en önemli fiziksel kusurlarından birisi düşük kalçalardır. Bu nedenle doğru egzersizler yaparak sorunu çözebilirsiniz.
+ Yorum Gönder