+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Doğumdan Sonra Oluşan Cilt Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Doğumdan Sonra Oluşan Cilt Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir
  Doğumda çatlak oluşması kabus. Bu kabus nasıl geçer ?

  Gebelik döneminden itibaren bebe yağı ve badem yağı ile uygulanacak masajlarla deri çatlaklarını en aza indirilebilir.

  Bedendeki değişiklikler her ne kadar yavaş yavaş gerçekleşse de bu değişimin doğum sonrasını daha az etkilemesi için gebelikte gereğinden fazla kilo almamak ve genişleyen deriye yağlı masajlar yaparak kalıcı hasarı azaltmak önerilir.

  Bu konuda en çok bebe yağları ve badem yağı önerilir, elbette her gün bir yenisi geliştirilen kozmetik kremleri de uygulamak mümkün.

  Özellikle gebeliğe bağlı çatlakların oluşmasını önlemek için gebeliğin başından itibaren derinin esnekliği artırılabilirse oluşacak hasar en aza indirilebilir. Tabii burada derinin özellikleri de önemlidir, çünkü genetik etkiler daha fazla çatlamaya neden olabilir.

  Yine de yağlı masajdan vazgeçmemek gerek. Sarkmalar bir ölçüde egzersizle giderilebilir. Bölgesel biriken yağlardan doğum sonrasında derhal başlanılan uygun bir egzersiz programı ile kurtulmak mümkün olabilir. 2. Fatma
  Administrator

  Neredeyse her 3 kadından birinde görülen deri çatlakları, sık sık kilo alıp verme dönemleri ve hamilelik sırasında ortaya çıkıyor. Derinin kendini yenilemesini sağlayan yöntem ile çatlakların renginin açılması ve belirsizleşmesi sağlanarak pürüzsüz ve görüntüsü düzgün bir vücut elde edilebilir.
+ Yorum Gönder