+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Saç Bakım Yağları, Bitkisel, Hazırlanması, Kullanımı ve Saç Bakım Yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Saç Bakım Yağları, Bitkisel, Hazırlanması, Kullanımı ve Saç Bakım Yöntemleri








  Saç Bakım Yağları, Bitkisel, Hazırlanması, Kullanımı ve Saç Bakım Yöntemleri

  Saç Bakım Yağları.jpg


  Saç Bakım Yağları, Bitkisel, Hazırlanması, Kullanımı ve Saç Bakım Yöntemleri Hakkındaki Bilgiler…
  Eğer saçlarınızın bakımlı olmasını istiyorsanız, saçların yağlanması en önemli etkenlerden biridir. En faydalı yağlar ile masaj yaparak uygulanacak doğru bir tedavi saçlar için çok gereklidir.

  Saçlarınız için doğru tipte yağı bulmak ve bu yağı saçlara uygulamak çok önemlidir. Birçoğumuzun telaşlı bir programı olduğu için saçları yağlamak ve yıkamak oldukça zor gelir, ancak sağlıklı ve bakımlı saçlar istiyorsanız bitki yağları en iyi alternatiflerden biridir.

  Marketlerde sağladığı faydalar hakkında bir sürü hikayeler anlatan yağlar satılıyor. Herkesin aldığı markayı alarak sürüye uymadan önce aldığınız yağın hangi firmaya ait olduğunu kontrol edin. Bilinir ve güvenilir bir marka olması çok önemli çünkü marketlerde çok fazla taklit ürün reyonlarda yer alıyor.

  İyi bir saç bakımı yağı bulmak da tek başına yeterli değil. Bunun yanında doğru türde yiyecekleri yemenizin de yardımı olacaktır. Konserve ve işlenmiş yiyecekler gibi zararlı yiyecekler saçı korumak yerine saçlarınıza zarar verir bu yüzden bu tür yiyecekler yenmemelidir. Saçlarınız için en iyi besin taze Hindistan cevizidir.

  Güzel ve güçlü saçlar için;
  Saçınıza uygun saç bakımı yağı ile kafa derinize masaj yapın ve bir gece saçınızda bekletin. En iyi sonucu almak için bir buçuk saat kadar saçlarınızı buharlanmış havlu ile örtebilirsiniz. Bunlar saçlarınıza parlak bir görünüm kazandıracaktır.

  Saçların her gün yağlanıp yağlanmayacağı en sık sorulan sorulardan biri ancak güzel bakımlı saçlara sahip olmak için bu işlemi haftada en az üç defa tekrarlamalısınız. Bu işlemi düzenli olarak yapmaya devam ederseniz saçlarınızdaki farklılığın olduğunu göreceksiniz.

  Saç bakım yağları ile saçlı deriye masaj yapmak saçlı deride kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Saçları yağlamak saçları güneş ışınlarından da korur. Ayrıca saç bakım yağları saçlara ekstra parlaklık kazandırır.

  Uzun ve güzel saçlar için kullanılan en bilinen ve en faydalı birkaç yağın bilinmeyen özellikleri;

  Jojoba Yağı:
  Kuru saçları tam anlamıyla nemlendirmek için kullanılır. Jojoba yağı saçları yumuşatır ve saç düğümlerini çözmesi için şampuan kullanmadan önce kullanılabilir.

  Zeytinyağı:
  Doğal bileşenleri sayesinde saçı besler ve saçı güçlendirir. Aynı zamanda saçın stresini azaltır ve saça esneklik kazandırarak saçın daha sağlıklı olmasını sağlar.

  Hindistancevizi Yağı:
  Saçın yağlanmasında saça yardım eden yağlardan biridir. Hindistancevizi yağındaki potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir gibi bileşenler saç için en iyi minerallerdir. Saçları güçlendirdiği için hindistancevizi yağı hasarlı saçlar için çok kullanışlıdır.

  Biberiye Yağı:
  İstenmeyen kepek problemi için oldukça kullanışlıdır. Yağı yavaşça ısıtın. Bir pamuk yardımıyla yada parmaklarınızla yağı saçınıza uygulayın. Yağı kafa derinize iyice yedirin ve sıcak bir havlu ile başınızı sarın.







 2. Fatma
  Administrator





  Saç dökülmesinden, saç kırıklarını gidermesine kadar birçok sorunun yanıtı bu doğal bitkilerde. Saç bakımı yağları saçları zararlı çevresel etkilerden korumaktır. Bakımlı saçlara sahip olmak isteyenler, alacağınız bazı yağlar ile kendinize kürler uygulayabilir ve saçlarınızın daha bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.




+ Yorum Gönder