+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Saç derisi ve özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Saç derisi ve özellikleri
  Saç derisi ve özellikleri

  Bu teknik bazen bir ilerletme flebi gibi de isimlendirilir. Çünkü saçlı deride çıkartılan kısma, çevredeki saçlı deri ilerletilerek kapatılmaktadır. Bu teknik özellikle tepedeki ve arka taraflardaki saç kayıplarında uygundur. Frontal saç çizgisinin oluşturulmasında faydalı değildir. Kafa derisine lokal anestezi yapıldıktan sonra saçsız derinin bir kısmı çıkartılır. Çıkartılan parçanın büyüklüğü ve şekli hastanın beklentisine göre değişir. Eğer büyük bir parça çıkartılması gerekiyorsa ters Y şeklinde bir insizyon tercih edilir. Çıkartılan parçanın biçimi U şeklinde, oval şekilli veya diğer şekillerde olabilir.
  Saç derisi ve özellikler2.jpg
  Çıkartılan parçanın yerini kapatmak için çevredeki saçlı doku gevşetilir ve ilerletilerek dikişlerle kapatılır. Bu esnada o noktada bir gerginlik ve bir miktar ağrı hissedebilirsiniz. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Saçlarımızın anında dökülmesini istemiyorsak saç derisine de özen vermemiz gerekir. Her şey saç değildir.Saç derisi ayrıca kepek de demektir.Yağlı ve özensiz saçlarda deride aşırı kepeklenme olur.
+ Yorum Gönder