+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Türk Ünlülerin Güzellik Sırları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türk Ünlülerin Güzellik Sırları Nelerdir
  türk ünlülerin güzellik sırları hakkında 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Türk Ünlülerin Güzellik Sırları İle İlgili Bilgi

  Sezen Aksu zayıflamak için mısır püskülü yiyor

  Sezen Aksu, mutfağından mısır püskülünü eksik etmiyor. Zayıflamak için mısır püskülü haşlayıp yiyen Aksu, bununla forma giriyor. Yakın dostu Emel Müftüoğlu’na da zayıflaması için mısır püskülü ve avokado yaprağı tavsiye eden ünlü sanatçının, reçetesi kulaktan kulağa yayılıyor.


  Ebru Akel, yaptığı bir röportajda gözaltı şişliğini ve morluğunu gidermek için hemoroit yani basur kremi kullandığını itiraf etmişti. Yurtdışında Sandra Bullock ve Christina Ricci gibi ünlü oyuncular ise bu kremi yüzlerindeki kırışıklıkları gidermek için kullanıyor. Hemoroit kreminin Türkiye’deki kullanıcıları, azımsanmayacak kadar çok. Çağla Şikel, Şenay Akay, Özlem Yıldız gibi ünlü mankenler basur kremini, gözaltları için kullanıyor.


  * Hülya Avşar fazla kilolarını kiraz sapıyla veriyor
  Hülya Avşar, aldığı fazla kilolardan kurtulmak için, son çare olarak kiraz sapından medet ummuyor. Avşar, kiraz sapını 30 dakika kaynatıp, suyunu içiyor.


  GÜL GÖLGE: Her hafta iki ayrı program sunan Gül Gölge, cildinin bakımına ve güzelliğine büyük önem veriyor. Bol bol havuç, balık, elma ve yoğurt yediğini söyleyen ünlü sunucu şöyle konuşuyor: “Cildimi temizlemek için mağazalarda satılan kozmetik ürünlerini kullanmayı sevmiyorum.
  Ben her konuda suyu tercih ediyorum. Ayrıca makyajımı çıkardıktan sonra her gün yüzümü buzla yavaş yavaş ovarım. Bu hem beni dinlendiriyor, hem de gözeneklerin açılmasını sağlayıp cildimi canlandırıyor. Ayrıca haftada bir kere mutlaka vücuduma kese yaptırıyorum.


  NEFİSE KARATAY: Oyunculukta da şansını deneyen ünlü manken, güzelliğini bir süredir ´gül suyu´ seanslarıyla koruduğunu söylüyor. Hiçbir zaman pahalı kozmetik ürünleri kullanmadığını, onun yerine doğal yöntemlerle bakım yapmayı tercih ettiğini belirten Karatay, “Her sabah ve akşam cildimi mutlaka gül suyu ile masaj yaparak dinlendiririm. Hanımlara tavsiye ediyorum´ dedi.


  ARZUM ONAN: Mankenlikten sonra, kameraların karşısına geçen ve oyunculukta da isminden söz ettirmeyi başaran Onan, güzelliğini doğal içerikli ürünlerle korumaya çalışıyor. Kemerburgaz´daki evinin bahçesinde domates, biber yetiştiren Onan, organik besin tüketmenin sağlık için çok önemli olduğunu söylüyor. Onan, oğlu Can ile birlikte her sabah ´Ballı Isırgan Otu Suyu´ içiyor.


  MERAL KAPLAN: Ünlü Hollywood oyuncusu Cameron Diaz´a benzerliğiyle ünlenen manken ve oyuncu, cildini temizlerken hırpalanmamasına büyük önem verdiğini söylüyor. Cildine herhangi bir kozmetik ürünü sürmek yerine ´süt tozu´ masajı yapmayı tercih ettiğini kaydeden Kaplan, “Bu yöntemi yabancı bir kadın dergisinden öğrendim. Süt tozunu su ile hafifçe ıslatarak yüzüme halkalar şeklinde masaj yapıyorum. Bu sayede cildim yumuşak ve taze kalıyor´ diye konuştu.


  LERZAN MUTLU: Singapurlu ve Malezyalı kadınların ciltlerinin tazeliğine hayran kaldığını belirten şarkıcı Mutlu, bu konuyu uzun süre araştırmış. Ve sonunda Orkide çiçeğinin çok yetiştiği Uzakdoğu´da kadınların bol kullandıkları, ´Orkide özü´ ihtiva eden krem çeşitlerinden getirtmiş. Ünlü şarkıcı şimdi akşamları, orkide kremleriyle masaj yaptırdığını ve bunun çok büyük faydasını gördüğünü söylüyor.


  ÇAĞLA ŞIKEL: Podyumların başarılı mankeni güzelliğini ´su´ ile korumaya çalışıyor. Her gün hiç aksatmadan duş aldığını belirten Şıkel şunları söylüyor: “Ben de tüm hanımlar gibi ara sıra yeni çıkan kremleri deniyorum. Faydasını gördüklerim de oluyor ama ben suyun ´hayat´ demek olduğuna inanıyorum. Su ile çok barışık bir insanım. Her gün balık gibi mutlaka suyun içindeyim. Mutlaka günde iki litre su içiyorum. Suyu hiçbir yönteme değişmem.´ 3. Fatma
  Administrator
  En doğal güzellik sırı su, Cildin temizliğine önem verdiğiniz sürece pahalı kremlere ve bakım ürünlerine ihtiyacınız olmaz.
+ Yorum Gönder