+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Sade Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Sade Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
  Sade Makyaj Yapmanın Püf Noktaları


  Sade Makyaj Yapmanın Püf Noktaları.jpg

  Cilt rengine uygun bir fondöten

  – Yüz ve boyun kısmına cilt rengine uygun bir fondöten kullanımı ile sade makyaj için ilk adım atılmış olur. Fondöten cilde uygulanırken özellikle gözaltına ve burun çevresine daha hassas bir şekilde sürülmelidir. Bir süre sonra sürülen fondöten belirttiğimiz bölgelerde birikme yapabilir. Bu yüzden özenli bir şekilde sürmek daha etkili olacaktır. Bunların ardından fondöten göz kapaklarına da sürülmelidir. Farın kalıcılığını artırmak için önemli bir noktadır.

  Büyük gözler elde edin

  – İkinci adımda gözlerin büyük gözükmesi adına kullanılan siyah göz kalemi göz kapağının üzerine aynı eyeliner sürermiş gibi çekilmelidir. Ancak daha küçük gözler istiyorsanız, siyah göz kalemi gözlerin alt kısımlarına sürülmelidir. Burada çekilen çizginin ince olmasına özen gösterilmelidir. Bunun nedeni gözlerin yorgun görünmemesi adınadır.

  Açık kahverengi farla sade göz kapağı

  – Göz kapaklarına sürülen açık kahverengi far, göz kapaklarında sade bir görünüm meydana getirir. Bunun yanında koyu kahverengi, mürdüm ve lila gibi renk tonlarından uzak durulması gerekir. Farın sürülmesinin ardından sıra gözlere rimel sürmeye gelir. Rimelin tek kat sürülmesi yeterlidir ve bu işlem ardından göz makyajı sona ermiş olur.

  Allığı fırça ile sürün

  – Allık sürme işleminde dikkat edilmesi gereken uygulama sırasında fırça kullanılmasıdır. Elmacık kemikleri başta olmak üzere burun üstü ve alın bölgesine allık, fırça yardımıyla uygulanmalıdır. Özellikle büyük fırçalar ile daha doğal görünüme sahip bir görüntü elde edilir.

  Ruj ve allık aynı tonda olmalı

  – Sade makyaj için tercih edilen ruj rengi, allık ile aynı renk tonuna sahip olmalıdır. Çünkü renklerin birbiri ile uyumlu olmaları makyajın daha doğal görünmesine olanak sağlar. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  göz ağız burun büyük olduğu zaman makyajın dahada hafif olması ve kapatıcı özelliği olması gerekir ama ufak olduğu zaman bu organlar daha belirleyici makyajlar kullanılır
+ Yorum Gönder