+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Maskara Sürmenin Püf Noktaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Maskara Sürmenin Püf Noktaları
  Maskara Sürmenin Püf Noktaları


  maskara-s-rmenin-p-f-noktalar-.jpg

  Topaklanmaları engelleyin!

  Maskara sürüldükten sonra kirpikler birleşir ve topaklanmalar meydana gelir. Bazı kadınlar birleşen kirpikleri ince bir kürdan ya da iğne yardımı ile ayırmaya çalışır. Ancak topaklanmaların önüne geçmek için maskaranın hemen ucunda bulunan siyah bölgenin mendille temizlenmesi etkili olacaktır. Mendille silinen bu alan topaklanma sorununu engelleme konusunda etkilidir.

  Kıvrımları göz ardı etmeyin!

  Kıvrımlı bir yapıya sahip olan kirpikler, gözeneklerde bulunan pırıltının ön plana çıkmasına yardımcı olduğu gibi, gözlerin daha büyük görünmesine olanak tanır. Bu nedenle maskara uygulamadan önce kirpik kıvırcığı uygulanmalı ve bunun ardından maskara işlemine geçilmelidir. Ayrıca kirpik kıvırcığının fön makinesinde biraz ısıtılarak işleme konması daha etkili sonuçların ortaya çıkmasına imkan tanır.

  Maskarayı tek bir yönde hareket ettirmeyin!

  Kirpiklerinize maskara uygularken tek bir yönde işlem yapmayın. Diplerden başlamak kaydıyla biraz sağa biraz da sola doğru hareketler yapmaya çalışın. Maskara sürmenin püf noktaları arasında hareketlilik önemli bir konumda yer alır. Bu hareketlilik sayesinde topaklanmalar olmaz ve kirpiklerin daha hacimli görünü sergilemesi sağlanır. Ayrıca kirpiklerin daha uzun görünmesi de mümkündür. Maskarayı içten ve dıştan uygulamayı da ihmal etmemelisiniz.

  Maskara ile dolgunlaştırma yöntemi

  Kirpik kıvrcığını kirpiklerinize uyguladıktan sonra pudra fırçanızı elinize alın ve kirpikleri hafif dokunuşlar ile pudralayın. Bundan sonra maskarayı kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kirpiklerinizin daha dolgun bir yapıya kavuştuğunu fark edeceksiniz. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  öncelikle kaliteli bir maskara seçmek gerekir bu hem cildin sağlığı için hemde istenilen güzelliği daha kolay yakalayabilmek için çok önemlidir
+ Yorum Gönder