+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür
  İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür

  İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür.jpg

  Ölü tabaka temizlenmeli!

  – Öncelikle ince dudaklara ruj sürme işlemine geçmeden yapmanız gereken ilk uygulama dudaklardaki ölü tabakayı temizlemek.

  Diş fırçası ile dudakları fırçalama

  – Ölü tabakayı nasıl temizleyeceksiniz? Dişlerinizi fırçalarken dudaklarınızı da fırçanızla 1 dakika kadar fırçalayabilirsiniz. Böylece dudaklarınızdaki ölü deriler kaybolmuş olacak.

  Dudaklara fondöten uygulayın!

  – Daha sonraki aşama fondöten uygulaması. Fondöteni yüzünüze sürerken dudaklarınıza da sürün, çünkü makyajınızın kalıcığı ve ömrü daha uzun olacaktır.

  Dudak rengine uygun dudak kalemi

  – Dudaklarınıza sürecek olduğunuz rujun rengine uygun, bir ton koyu ya da açık bir dudak kalemi kullanın.

  Ruju dudak kalemi ile uygulayın!

  – Evet en önemli aşama ince dudaklara ruj sürmenin kalemle uygulanması. Dudak kalemini dudaklarınız kapalı şekilde V bölgesinden başlayarak milim dışarı taşırarak düzgün bir şekilde çekin.

  Ruju dağıtarak sürün!

  – Kullanacağınız uygun tondaki rujunuzu dudaklarınıza taşırmadan ve dağıtarak sürün. Eğer düzenli olarak dağıtmada zorlanıyorsanız ruj sürme fırçalarını kullanarak başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

  Parlatıcı kullanın!

  – Eğer dudaklarınız dolgun ve daha kalın görünmesini istiyorsanız dudaklarınız tam ortasına highlighter (parlatıcı) sürün. Böylece dudaklarınız daha dolgun ve derin görünecektir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  dudağı daha dolgun gösteren dudak kalemleri ve rujları şidlerde piyasada çokça talep görmektedir ayrıca seçilen renginde bu aşamada faydası büyüktür
+ Yorum Gönder