+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır
  İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır

  İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır.jpg

  Küçük gözler için;

  – Asla çok ince ve yay gibi kaş şeklini tercih etmemelisiniz. Çünkü ince kaşlar gözlerinde küçük olmasından dolayı gözleri iyice küçültür. Bu tür kaşa sahipseniz biraz daha kalınlaştırmanız bakışlarınıza derinlik katacaktır.

  Kısa kaşlar için;

  – Şakaklara doğru uzatmanız tavsiye edilir. Bu işlemi yumuşak uçlu kaş fırçası kullanarak yapabilirsiniz. Fakat kaşlarınızın uç kısımları normalden kısa ise bir uzmana görünmenizde fayda var. Çünkü bu durum tiroid bezlerinin az çalışmasından dolayı olabilir.

  Düşük gözler için;

  – Kaşlara hafifçe düz ve geniş bir şekil vermelisiniz. Bu tip özelliklere sahipseniz yapmamanız gereken tek şey kaşlarınızın uç kısımlarının çok havada olmamasına dikkat etmektedir. Yapaylıktan kaçınmalısınız.

  Yuvarlak ve iri gözler için;

  – Kaşlarınız biraz kalın ve inik olmalıdır. Kaşlarınızı indirmek için üst kısımlardan 1 – 2 sıra almanız yeterli olur. Böylelikle göz yuvarlaklığını önlemiş olursunuz. Kısaca ideal kaş şekilleri yüz görünümü ve bakışlarınızın anlamlı olması açısından önemlidir.

  Seyrek kaşlar için;

  – Öncelikle yapmanız gereken kaş renginize uygun yumuşak bir kaş kalemi almaktır. İçeriği pudralı olan bu kaş kalemleri ile kaşlarınızı hafif vuruşlarla boyadığınızda doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

  Kalın kaşlar için;

  – Günümüzde oldukça moda olan kalın kaşları birçok kişide görmek mümkündür. Kalın kaşı modaya uygun diye kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Önemli olan göz ve kaş tipinize uygun şekilleri kullanmaktır. Eğer kalın kaş yüz tipinize uygun ise kaşlarınızı kalınlaştırıp hafif bir biçimde kaviz verebilirsiniz.

  Orta kısma doğru çok kalın kaşlar için;

  – Bu tür kaşlar yüz ifadesini çok keskinleştir. Kaş araları fazla açık bırakılırsa da burun büyük görünecektir. Bu yüzden uygun şekli seçmek önemlidir.

  Kaş kalemi alırken nelere dikkat etmelisiniz!

  – Renk tonu olarak siyahı asla tercih etmemelisiniz. Çünkü siyah renk sert bir görünüm sergiler. Bu yüzden seçeceğiniz kaş kalemi kahverengi tonlarında olmalıdır. Kahverengi tonlar yumuşak yüz hatlarına kavuşmanızı ve doğal görünmenizi sağlar.

  Hangi kaşlar için makas kullanmalı!

  – Öncelikle kalın ve sert bir yapıda kaşa sahip değilseniz makas kullanmanız gerekmez. Kalın bir kaşa sahipseniz de hafifçe uçlarından tarayarak kesebilirsiniz. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  kaşın şekli göze uyumlu olmalıdır ayrıca kaşın şekillenebilmesi için oluşumu ve yapısıda çok önemlidir örneğin küçük gözlere çok ince veya çok kalın kaş olmamalıdır
+ Yorum Gönder