+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Kaş kalemi ile kaş nasıl boyanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Kaş kalemi ile kaş nasıl boyanır
  Kaş kalemi ile kaş nasıl boyanır

  Kaş kalemi ile kaş nasıl boyanır.jpg

  - İlk olarak yüz temizlenir ve sonrasında tonik uygulanır.

  – Kaşların etrafında kullanılan pudra ile kaş çevresinde yuvarlak bir şekilde geçin.

  – Pudra sayesinde kaşlarda yer alan boşluklar daha rahat görülür ve bu da daha kaliteli bir boyama işlemi meydana getirir.

  – Pudra uygulamasından sonra bir fırça yardımı ile kaşlardaki pudra tozları alınır.

  – Bu işlemlerin ardından kaş kalemi ile istenen kaş şekli çizilir ve kaş kaleminin göz ve saç rengi ile uyum sağlamasına dikkat edilir. Düzgün kaş çizemeyenler öncelikle beyaz bir kalemle istediği kaş şeklini belirleyerek rehber bir çizgi oluşturabilir.

  – Boyama sırasında kaş kaleminin hafif ve yatay konumda olması gerekir. Dik bir şekilde tutulduğunda çizilen kaş belirgin olur ve kaşlarda yapay bir görüntü ortaya çıkar.

  – Kaşların iç kısmı ise kaş kalemi ile yapılan hafif dokunuşlar ile doldurulmalıdır.

  – Seyrek kaşlara sahip olanlar kaş kalemini aynı renkte bir kaş farına dokundurarak kaşlara uygulayabilir ve doğal bir görünüm kazanabilir.

  – Tüm işlemlerin ardından kaşların çizildiği bölgelere kadar hafif dokunuşlarla doldurulur ve bu şekilde boyama işlemi sona erer.

  Kaşlara nasıl şekil verilir?

  Kaşlar verilen şekil sayesinde yüz hatlarında inanılmaz değişimler meydana getirmek mümkündür. Ancak kişi kendisi için en uygun kaş rengini deneme yanılma yaparak bulabilir. Kaş kalemleri farklı renk tonları ile hem saçlara hem de göze uyumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Kaşlara şekil verme sırasında öncelikle doğru renk seçimi ve bunun ardından kaş kaleminin doğru kullanılmasıdır. Şekil verme sırasında kalemin hafif dokunuşlarla uygulanması ve bunun yanında kaş seyrekliğine dikkat edilmesi önemlidir.

  Kaş boyarken dikkat edilmesi gerekenler

  Kadınlar kaş boyama sırasında birtakım yanlış uygulamalar gerçekleştirir. Bu işlem esnasında yapılan en önemli hata seçilen kalem renginin yüz ile uyumlu olmamasıdır. Eğer doğal bir kaş şekline sahip olunmak isteniyorsa kaş kaleminin cilt, saç ve göz rengine uyum göstermesi gerekir.

  Beyaz tenli kadınlar:

  Genellikle açık ve açığa yakın kahverengi tonlarını ve gri tonları tercih etmelidir.

  Esmer tenli kadınlar

  Esmer tenli olanlar ise siyah başta olmak üzere kahve tonlarını tercih edebilir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  öncelikle kaşın yapısı belli olmalıdır yani belli bir düzende olmalı ve kalem kullanmaya çevresi elverişli olmalıdır böylelikle kaş dah iyi boyanır
+ Yorum Gönder