+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Siyah Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Siyah Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır
  Siyah Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  siyah-g-lgeli-g-z-makyaj-.jpg

  Makyaja başlamadan öncelikle yapmanız gereken bir siyah eyeliner edinmenizdir. Ayrıca siyah gölgeli göz makyajı yaptıktan sonra yoğun bir makyaj görünümü elde etmek isteniyorsa far kullanılması uygundur. Cilt dışında kullanılan far bazlar, kalıcı bir makyaj meydana getirilmesi açısından önemlidir. Şimdi siyah gölgeli göz makyajının ayrıntılarına yakından bakalım.

  – Makyajın ilk uygulaması öncelikle göz kapaklarına gri ve açık tonlarda göz farı sürmektir.

  – Sonrasında göz kapaklarının alt kısımlarına kalın olacak şekilde üst kısımlarına ise ince olacak şekilde eyeliner sürülür.

  – Eyeliner sürdükten sonra sıra far uygulamasına gelir. Far fırçası ile siyah fardan biraz alınır ve göz kapağı çukuruna kavisli bir şekilde sürülür. Ayrıca bu işlem sırasında kullanılan fırçanın ucunun küt olmasında fayda vardır. Küt uçlu fırça sürme işlemini kolaylaştırır.

  – Siyah farla göz kapağı çukuruna kavis verildikten sonra fırça yardımıyla göz kapağının altına da siyah far uygulanır.

  – Siyah far uygulaması ile ilgili işlemlerin bitmesi ardından temiz bir makyaj fırçası yardımıyla gözlerin alt bölgesine sürülen siyah far yumuşak hareketlerle dağıtılır.

  – Daha etkili bir siyah gölgeli göz makyajı için takma kirpik takmak etkili olacaktır. Bunun yanında siyah bir rimelle kakma kirpiklerin üzerinden 3 kat geçerek kirpiklerin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkması sağlanabilir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  Bu makyaj için göz çevresi temizlenir ve nemlendirilir ve istenilen tonlar doğru olarak kullanilir bunun içinde doğru ve kaliteli ürünler kullanilmadir
+ Yorum Gönder