+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Dudakları Dolgun Gösterecek Ruj Sürme Yöntemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Dudakları Dolgun Gösterecek Ruj Sürme Yöntemi
  Dudakları Dolgun Gösterecek Ruj Sürme Yöntemi

  dudaklar-dolgun-g-sterecek-ruj-s-rme-y-ntemi.jpg

  Açık tonda ruj ve dudak kalemi

  – Dolgun dudaklara sahip olmak için kullanılacak dudak kalemleri ve rujlar normale oranla daha açık tonda olmalıdır. Çünkü açık tonlar dudakların daha dolgun görünmesinde etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

  Koyu renk rujlarda orta kısıma aydınlatıcı

  – Eğer dudaklarda koyu renk bir ruj tercih ediliyorsa, dudakların orta kısmına aydınlatıcı uygulanmalıdır. Bu şekilde dudaklar daha dolgun gösterilebilir.

  Önce pudra sonra fondöten

  – Dudaklara ruj sürmeden önce ilk olarak pudra ve daha sonra da fondöten uygulanmalıdır.

  Dudaklarla aynı tonda dudak kalemi

  – Dudakların dolgun görünmesinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de tercih edilen dudak kaleminin dudaklarla aynı tonda olmasıdır. Bunun aksi olduğu durumlarda orjinallikten uzak bir görüntü meydana gelir ve sonunda yapmacık bir görüntü oluşur.

  Dudak köşelerine koyun renk dudak kalemi

  – Dolgun dudaklar için köşe bölgelere koyu renk dudak kalemi ile ufak dokunuşlar yapmak gerekir. Bu dokunuşlar dudakların olduğundan daha dolgun olmasına yardımcı olur.

  Nude ruj

  – Dudaklara nude ruj sürmek dolgun bir görüntü elde etmenize olanak sağlar. Ancak bunun için dudakların üst kısımlarına aydnlatıcı şekilde uygulanmalıdır.

  Dudaklarınızı fırçalayın!

  – Çatlamış ve kuru olan dudaklar genelde daha ince bir görünüm sergiler. Bu yüzden bir diş fırçası yardımıyla dudakların her gün fırçalanması gerekir.

  Nemlendirici sürün

  – Unutmayın ki nemli dudaklar her zaman için dolgun bir görüntü meydana getirir. Dudakları sık sık nemlendirmek ve parlatıcı uygulamak dolgun olması için katkı sağlayacaktır.

  Dudaklara yağ sürün


  – Bitkisel yağlar ile dudakları dolgun hale getirmek mümkündür. Dolgun dudaklar için nane yağı, tarçın yağı ve acı biber yağı istenen sonuçlar elde edilmesini sağlar. Her gece uyumadan önce ele 1 damla sürülerek dudaklara uygulamak yapmak yeterli olacaktır. Yapılan uygulama ile dudaklar zamanla dolgunlaşma gösterecektir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  dolgun dudaklar için rujun rengi ve kalitesi çok önemlidir ayrıca parlatıcısı ve kenar kalemide bu özellikte çok iyi olması gerekir
+ Yorum Gönder