+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Gözlük kullananlar nasıl makyaj yapmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Gözlük kullananlar nasıl makyaj yapmalıdır
  Gözlük kullananlar nasıl makyaj yapmalıdır

  g-zl-k-kullananlar-nas-l-makyaj-yapmal-d-r.jpg

  Miyop gözlük kullananlar için göz makyajı

  Miyop gözlük kullanan kişilerde genelde göz yapısı normalden daha küçük görünür. Bu aslında göz yanılması olarak karşımıza çıkar. O yüzden var olan bu göz yanılmasını ortadan kaldırmak için genelde açık ve parlak renklerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca far göze uygulanırken kaşlara kadar yayılması ve dış kısma doğru biraz uzatılması tavsiye edilir. Diğer anlamda kedi göz makyajı denen makyaj çeşidi buna uygundur.

  Eyeliner ise kirpiklerin dip kısımlarından başlamak suretiyle haffiçe uzatılarak çekilir. Maskara çift kat sürülür ve yapılan makyajda gözlük takılsa dahi gözler oldukça etkileyici bir görünüm kazanır.

  Hipermetrop gözlük kullananlar için göz makyajı

  Hipermetrop için miyobun tam tersi adlandırmasını yapmak mümkündür. Gözler olduğundan iri bir şekilde görünür. Bu nedenle yapılan makyajda gözlerin iri gözükmesinin engellenmesi gerekmektedir.

  Hipermetrop bayanlar için far uygulaması hafif tonlarda olmalıdır. Gözlere kalem sürülmemeli ve maskara göz makyajı sona erdirilmelidir. Bu şekilde yapılan makyaj ile gözler daha küçük bir görünüm sergileyecektir.

  Kontakt lens kullananlar için göz makyajı

  Uzmanlar gözlük kullananlar için makyaj önerileri arasında lens kullanan bayanları da göz ardı etmemekte ve bu konuda birtakım tüyolar vermektedir. Kontakt lens kullanan bayanların toz far tercih etmemeleri gerektiğini belirten uzmanlar, bu durumun risk oluşturduğunu ifade etmektedir. Çünkü toz farda bulunan tozlar göze kaçabilmekte ve gözü rahatsız edici durumlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle lens kullanan bayanların pudra şeklindeki farları kullanmaları daha sağlıklı olacaktır. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  rahatsızlığı ne olursa olsun gözlük takan kişilerin öncelikle gözlük çerçevesini dikkate alarak makyaj yapmaları gerekir bu sayede daha alımlı bir ifade oluşur
+ Yorum Gönder