+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler
  Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

  Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler.png

  Yüz temizliği

  Makyaj öncesi yapılması gerekenler arasında ilk husus yüz temizliği olarak karşımıza çıkar. Yüzün istenen bir şekilde temizlenmesi ve eğer varsa yüzde bulunan kalıntıların tamamen temizlenmesi gerekmektedir.

  Nemlendirici sürülmesi

  Yüzün yıkanmasının ardından makyaj altına baz oluşturmak için nemlendirici krem kullanılmalıdır. Kuru cilt yapısına sahip olanların yağlı kremler kullanmaları tavsiye edilir. Yüz krem aracılığı nemlendirildikten sonra kısa bir süre beklenmelidir.

  Ağız ve dişlerin temizlenmesi

  Makyaj öncesinde dişlerin kesinlikle fırçalanması gerekir. Çünkü sürülen rujun daha etkili bir görüntü sergilemesi adına diş temizliği önemlidir. Bu şekilde dişler ve dudaklar daha bakımlı bir hal alacaktır.

  Dudak bakımı

  Dudak bakımı da makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler arasında karşımıza çıkar. Dudak temizliğinde kullanılacak malzeme sadece diş fırçası olmalıdır. Fırça yardımıyla dudaklar hafifçe fırçalanır ve bu şekilde daha dolgun hale getirilir. Ayrıca dudak bakımında nemlendirme işlemi de yapılabilir. Yapılan işlemlerle ruj dudaklarda kalıcı bir hale gelmesinin yanında daha hoş gözükür.

  Göz kapakları için far bazı kullanımı

  Genelde makyaj öncesinde göz kapaklarına far bazı kullanılır. Bunun nedeni far renklerinin daha kalıcı olması içindir. Far bazı sayesinde sürülen farın rengi daha canlı gözükür. Eğer far bazı kullanılırsa gün içerisinde makyaj tazeleme derdi olmaz.

  Yüz lekeleri için kapatıcı kullanmak

  Yapılan makyajın daha etkili bir görüntü sergilemesi için yüzde bulunan lekelerin kapatılması gerekir. Bu nedenle ilk olarak yüzdeki kırmızı lekelerin kapatılması etkili olacaktır. Bunun yanında kapatıcı ile yanaklarda bulunan renk farklılıkları da yok edilmelidir. Yüz lekeleri için kapatıcı kullanmak oldukça önemli bir uygulamadır. Çünkü yüze fondöten sürmeden önce izlerden kurtulmak gerekir. Makyajın daha iyi durmasında kapatıcı kullanımı önemlidir.

  Makyaj yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

  – Öncelikle kapatıcı ile yüzde bulunan renk farklılıkları giderilmelidir.

  – Makyaj altında kullanılan nemlendiriciler kaliteli olmalıdır.

  – Nemlendiriciler güneş kremleri arasından tercih edilebilir.

  – Güneş kremleri diğer kremlere oranla daha yağlıdır ve ciltte sivilce meydana getirmez. Bu neden makyaj bazı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

  – Yağlı cilde sahip olanların güneş kremi kullanmamaları gerekir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  iyi bir makyaj için öncelikle cildin doğru temizlenmesi gerekir bu sayde istenilen makyaj elde edilir ve uzun saatler makyaj yüzde güzel durur
+ Yorum Gönder