+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Göz Şekline Göre Eyeliner Çekimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Göz Şekline Göre Eyeliner Çekimi
  Göz Şekline Göre Eyeliner Çekimi

  Göz Şekline Göre Eyeliner Çekimi.jpg

  Göz şekline göre eyeline çekimi nasıl yapılır?

  Etkili bir makyajda gözler oldukça önemli bir konumda yer alır. Gözlerin etkili bir görünüş sergilemesi makyajın da başarılı olmasına yardımcı olur. Kısacası göz şekline göre eyeliner teknikleri bulunur. Bu tekniklerin tam olarak bilinmesi ve doğru bir şekilde uygulanması gözlerde daha büyüleyici görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar. Aşağıda eyeliner çekme tekniklerini daha detylı bir şekilde görebilirsiniz.

  Yuvarlak gözlere eyeliner çekme

  Yuvarlak gözler için eyeliner uygulaması gözlerin uç kısımlarına kuyruk görünümü verilecek şekilde yapılmalıdır. Bu durum gözün şeklini yumuşatma konusunda etkilidir. Ayrıca gözlerin alt bölümlerine baştan sona eyeliner çekilmez. Yalnızda iç kısma kadar yani orta bölüme gelinmeden eyeliner çekimi yapılır.

  Çekik gözlere eyeliner çekme

  Çekik gözler için kuyruk olması yapılmaz. Çünkü gözler doğal yapısından dolayı çekiktir ve uçlarında kuyruksu bir yapı söz konusudur. Bu nedenle öncelikle gözlerin üst kapağı kuyruksuz olacak şekilde tamamen eyeliner sürülür. Alt kısımda ise sadece uç bölgelerden başlayarak orta kısma kadar eyeliner uygulaması gerçekleştirilir. Alt kısımda da kesinlikle kuyruk yapılmamalıdır.

  Düşük gözlere eyeliner çekme

  Düşük gözlerde eyeliner sürümü biraz farklıdır ve işin içine hile girmektedir. Göz şekline göre eyeliner sürmek bazen hile yapmayı gerektirir. Bu nedenle gözleri yukarı kaldırmak için kuyruk şeklinde eyeliner çekmek yeterlidir. Ayrıca gözlerin üst kapağına çekilen eyeliner ise yalnızda ortaya kadar getirilir. Bunun yanında göz kapaklarının altına eyeliner çekilmez. Nedeni ise gözlerin düşük bir görüntü sergilememesi adınadır.

  Uzak gözlere eyeliner çekme

  Uzak gözlere eyeliner sürerken yapılması gereken gözlerin birbirine yaklaştırılmasıdır. Öncelikle gözlerin üst kapağı kuyruk çekme işlemi yapmadan eyeliner çekilerek belirginleştirilir. Bunun yanında gözlerin uç kısmına çekilen eyeliner ise daha kalın bir hale getirilir. Diğer yandan gözlerin alt kısmı ise boş bırakılır. Yapılan işlemler ile gözlerde bulunan orantısızlık ortadan kaldırılmış olur.

  Yakın gözlere eyeliner çekme

  Yakın gözlere eyeliner çekiminde amaç gözler ayrı göstermek içindir. Gözlerin orta kısmından başlayarak uca doğru eyeliner çekilir. Bunun yanında kuyruk fazla yukarı çıkarılmadan belirgin hale getirilir. Gözlerin alt bölgesinde ise üçte birlik kısmına tam ortaya gelmeden eyeliner sürülür ve bunun ardından hafif derecede kuyruk yapılır. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  eyeliner göz güzelliğinde doğru kullanıldığında harikalar yaratır ama bunun için doğru göz şekline göre doğru kullanılması gerekir
+ Yorum Gönder