+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır
  Pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır

  pastel-tonlarda-makyaj-nas-l-yap-l-r.jpg

  1. İlk olarak cilt gereken şekilde temizlenir. Sonrasında cilt nemlendirici ile yumuşatılır.

  2. Düşük oranda aydınlık verici makyaj bazımı uygulanır ve kapatıcı sürülür. Bu cildin pastel tonlar ile daha etkili görünmesini adına önemlidir.

  3. Cilde uygulanan kapatıcının oldukça ince bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu yüzde genelde transparan fondötenlerin tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca bu fondötenler makyajın sabitlenmesine imkan tanır.

  4. Transparan fondöten uygulamasının ardından gözlerin çevresine kapatıcı uygulanır. Yapılan işlem ile göz çevresi ve altında bulunan olumsuz görüntüler en aza indirgenir.

  5. Tekrar transparan ve pudra içerikli fondöten uygulaması yapılır.

  6. Kişinin kendi seçmiş olduğu renkli farlardan biri makyajın değişik görünmesinde etkili olacaktır. Ancak sürülecek olan farların vanilya, krem rengi ve uçuk pembe tonlarında olması göz ardı edilmemelidir.

  7. Far uygulamasının ardından açık griye yakın tonlarda bir göz kalemi gözlerin alt ve üstlerine çekilir. Ardından çekilen kalem far fırçası ile dağıtılır. Yapılan işlem daha etkili ve buğulu gözlere sahip olmak için önemlidir.

  8. Bunların yanı sıra pastel tonlarda makyaj yapımı tercih eden bir kişinin maskara seçimi sadece belirginleştirmek adına olmalıdır. Çünkü gereğinden fazla maskara sürülmesi makyajın asıl hedefi olan masumiyetten uzak bir görüntü sergiler.

  9. Uygulanması gereken allık rengi genelde toz pembe ya da turuncu olmalıdır. Yapılacak uygulama için allık fırçası kullanılabilir. Fırçaya az miktarda değdirilerek cilde hafif dokunuşlar gerçekleştirilmesi yeterli olacaktır. Burada amaç keskin çizgilerin hatlarını ortadan kaldırmaktır.

  10. Dudaklar için de parlatıcı özellik içermeyen oldukça açık renkli rujlar sürülmelidir. Örneğin doğal bir pembe tonu dudakların istenen bir şekilde görünmesi adına yeterlidir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  Makyaj yapiminda en önemli detay yapilacak olan cildin doğru temizlenmesi ve nemlendirilmesidir bu şekilde istenilen makyaj elde edilir
+ Yorum Gönder