+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Milli Piyango İdaresi şans oyunları çekilişi nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Milli Piyango İdaresi şans oyunları çekilişi nasıl yapılır
  Milli Piyango İdaresi şans oyunları çekilişi nasıl yapılır?
  • Milli Piyango İdaresine ait tüm çekilişler oluşturulan çekiliş heyeti tarafından, noter huzurunda basın ve kamuoyuna açık olarak; oyunların çekiliş planlarında belirtilen çekiliş tarih ve saatlerinde TRT kurumu ile canlı yayın konusunda yapılan işbirliğine göre yapılmaktadır.
  • Oyun planlarına göre Milli Piyango çekilişi her ayın 9, 19, 29'unda ve belirtilecek özel çekiliş tarihleri ile 31 Aralık günü Yılbaşı Özel Çekilişi yapılır. Sayısal Loto çekilişi haftanın Cumartesi, Şans Topu Çekilişi Çarşamba ve On Numara Çekilişi Pazartesi günleri yapılır.
  • Çekiliş heyeti çekiliş küre veya kürelerinin çekilişe hazır olup olmadığını ve küreye konulacak topları kontrol eder. Milli Piyango bileti çekilişlerinde biletlerin numara sayısına göre en fazla 6 veya 7 küre kullanılır. Her küreye teker teker ve gösterilmek suretiyle 0'dan 9'a kadar toplar atılır. Kullanılan toplar 6,7 cm. ve ağırlığı 165 gr olup, M.K.E. kurumuna dökme lastikten yaptırılmaktadır. Sayısal Loto, Şans Topu ve On Numara (Sayısal Oyunlar) oyunlarının küreleri ise özel üretilmiş olup, yalnız Şans Topu oyunu çekilişinde oyununun özelliği nedeniyle iki adet küre kullanılır. Toplar küreye konmadan önce dikey bir durumda tek tek sıralanarak dizilmek suretiyle çekilişe geçilir. Toplar 78 gr. ağırlığındadır. Çekiliş topları çelik kasalarda saklanmaktadır.
  • Kürenin başında görev verilecek ve çekilişe yardımcı personel, çekiliş başlamadan önce hazır bulundurulur.
  • İkramiye kazanan numaralar anında belirlenir, kayıt ve tutanakları noterle beraber düzenlenip, çekiliş heyetince sistem merkezine iletilir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  milli piyango çekilişleri muhtemelen noter huzurunda yapılmaktadır muhtemelen olmasının sebebi pek onarı görmemiş olmamızdır ama kanunen olması gerektiği için güven zorunlu
+ Yorum Gönder


milli piyango çekilişi nasıl yapılır,  milli piyango çekilişi nasıl yapılıyor