+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Vergi vermenin yararları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Vergi vermenin yararları nelerdir
  Vergi vermek ?

  Kamu hizmeti yapmak durumunda olan devlet, bunu yaparken mal ve hizmet üretiminde bulunur.Aynı ülkede yaşayan, devletin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin devlete vergi ödemesi gerekir. Bu ödediğimiz vergiler ile devlet bizlere çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Devlet, vatandaşlarının çok daha rahat yaşayabilmesi için, biz vatandaşlardan aldığı vergiler ile halkına çeşitli kullanım olanakları yaratır. Bu olanakları, eğitim aldığın okulu yaptırmak, kullandığın suyu veya televizyon seyrede bilmen için harcadığın elektriği evine getirmek olarak sayabiliriz. Vergi ödemek, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin de bu vergilerden topladıklarıyla en iyi şekilde hizmet sunması da, vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir.

 2. Esma
  Devamlı Üye

  Aslında devlete vergi vererek onlara yardımcı olmaktayız. Çünkü vergiler toplanarak ülkemiz için yenilikler yapılmaya çalışılıyor. Genellikle bunlar bizim yararımıza olmaktadır. Şöyle bir etrafınıza bakarsanız yolların düzeltilmesi ve sürekli ağaçların dikilmesinden anlamışsınızdır.
+ Yorum Gönder


vergi vermenin faydaları nelerdir,  vergi vermenin ülke ekonomisine katkıları nelerdir,  vergi vermenin yararları,  vergi vermenin ülke ekonomisine katkıları,  verginin yararları,  vergi vermenin faydaları