+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda bonus limit artırma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  bonus limit artırma
  Bonus Limit Artırma Nasıl Olur?

  Aşağıda gösterilen aşamayı kullanarak nasıl arttıracağını anlarsınız.
  Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızdan ARTIR, TCKN, KART SON 4 HANE ve İSTENEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340'a SMS gönderebilirsiniz. (Örnek: ARTIR 11111111111 3534 2500 )
  Limit artış talebinizi limitini arttırmak istediğiniz asıl kart ile Paramatik’lerden "LİMİT İŞLEMLERİ" adımından yapabilir ve aynı adımdan periyodik limit artışı onayı da verebilirsiniz.
  Limit artış talebiniz, taleplerin geliş sırasına göre en kısa süre içerisinde değerlendirilmektedir. Her iki seçenek için de limit artış talebinizin sonucunu ekstrenizden takip edebilir veya 444 0 333 Alo Garanti'den öğrenebilirsiniz.
 2. Ziyaretçi

  limit yükseltme kaç günde olur
 3. Asel
  Bayan Üye
  bonus limit artırma


  Kredi Kartı Limiti Artırma İşlemi Nasıl Yapılır ?


  Kredi kartı limiti, kredi kartı müşterilerinin başvuru sırasında beyan ettikleri gelire bağlı olarak banka tarafından kredi ilişkisi kurulmak istenen müşterilere alışveriş yapmak veya nakit çekmek için tahsis edilen borçlanma tutarıdır.

  Ülkemizde kredi kartı limitleriyle ilgili iki farklı uygulama var. Bunlardan ilki olan kart sahiplerinin sahip olduğu kartların her birine ayrı bir limit tanımlanması, büyük kredi kartı portföyü bulunduran bankaların yeterlilik rasyoları ve diğer kredi polikaları açısından bazı sakıncalar içermesi nedeniyle gün geçtikçe azalsa da, hala tek tük rastalanan bir uygulama. İkinci ve en yaygın uygulama ise, her müşterinin kart sahibi olduğu her bankadan tek bir kredi kartı limiti olması. Müşteriler tek bankadan birden fazla kredi kartı sahibi olsalar dahi, belirlenen tek bir borçlanma limiti vardır.

  Kredi kartı limitiniz kredi kartı başvurusu sırasında belgelediğiniz veya beyan ettiğiniz, banka tahsis ekibi tarafından bir şekilde teyidi yapılmış düzenli gelirinize göre belirlenir.

  Peki ideal bir kredi kartı limiti ne olmalıdır ? Malesef bu sorunun net bir cevabı bulunmuyor. İdeal kredi kartı limiti, müşterinin kredi kartı kullanımındaki deneyimine bağlı olarak gelirle orantılıdır. Ancak kredi kartı kullanımına yeni başlayanlar için basit bir şekilde açıklamamız gerekirse, optimum kredi kartı limiti, sahip olduğunuz düzenli brüt gelire eşit olmalı diyebiliriz. Düzenli bir brüt geliriniz yoksa, yani bordrolu veya serbest meslek sahibi değilseniz, mütevazi bir kredi kartı limitiyle başlamanız yararınıza olacaktır.

  Kredi kartı limiti nasıl artırılır ?

  Kredi kartı yasası öncesi bankalar kredi kartı müşterilerinin limitlerini çeşitli algoritmalar ile uygun gördükleri şekilde artırabilirken, yasa ile kredi kartı limit artırımının sadece kart sahibinin talebine istinaden yapılacağına dair bir hüküm getirildi. Bu sınırlamayı müşterilerin onayına istinaden limit artırabileceği şeklinde yorumlayan bankalar; müşterileri telefonla arayıp teyit alarak limit artırımına yöneldiler.

  Ama bankanız kendiliğinden sizin limitinizi artırmak istemiyorsa, limit artırım talebinizi şahsen yapmanız gerekecektir. Normal şartlar altında kartın ait olduğu bankanın telefon bankacılığı numaralarını aramanız ve limit artırım talebinizi iletmeniz gerekiyor. Bu durumda maaş ve gelir durumunuzu belgeleyerek size verdikleri faks numarasına göndermeniz gerekiyor.

  Belgelerin bankalara faks aracılığı ile iletilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, faksı çektikten sonra mutlaka karşı tarafı arayarak ulaşıp ulaşmadığının teyidinin alınması. Zira ne kadar teknolojik yatırım yapılırsa yapılsın, müşterilerin gönderdiği evrakların, faks üzerinde alakasız başka birine gönderilen evraklarına karışarak kaybolmasının önüne geçilmiş değil.

  Karşı tarafın faksı aldığını teyit etmesinin ardından, limit arttırım talebiniz ilgili birim tarafından kredi kartıyla yaptığınız harcalamalar, borç ödemeleriniz ve KKB‘deki size ait kredi performansı ile beraber değerlendirilir ve bir sorun görülmemesi durumunda limitiniz arttırılır. Bu süreç bankasına göre veya gelir belgenizin ne kadar kısa sürede başvurunuzu değerlendiren ekibin eline geçtiğine bağlı olarak, bir iki iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.
 4. Ziyaretçi
  ben çok iyi bir kredi kartı kullanıcısı olarak limitimi sadece 750 tl artırma talebim geri çevrildi.
  sistemlerini anlamak inanın çok zor.

 5. Ziyaretçi
  Bana gelen bir mesajda bankamizdaki gelirinize istinaden düzenli limit artis Talebimiz doğrultusunda asil kredi kartlatinizin tutari 15 gün içesinde 5.200 TL olarak tunç eklenecektir diye mesaj geldi ama bnm sicilin bozuk yinede mesaj aldım bakalım

 6. Ziyaretçi
  Aynı mesajdan banada geldi acaba sizin limit arttımı öğrenebilir miyim ben 15 gün geçmediği için mesaj daha bugun geldi sicilim bozuk diyen arkadaş limitinizin artıp artmadıgına dair bilgi verir misiniz acaba sizlerden haber beklıyorum teşekkürler.

+ Yorum Gönder


bonus limit artırma,  garanti limit artırma,  garanti limit arttırma,  garanti bonus limit artırma,  garanti bonus limit artırımı,  garanti bonus limit yükseltme