+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hac–Zekat ve Oruç Forumunda Oruç tutanlara özel tatil Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Oruç tutanlara özel tatil
  Oruç tutanlara özel tatil hakkında bilgi


  'Ramazan'da tatil yapılmaz' algısı artık bitiyor. 5 yıldızlı tatil köyü Şah inn Paradise Ramazan boyunca oruç tutanları da düşünerek harika bir tatil programı sunuyor.
  Antalya Kumluca’da bulunan 5 yıldızlı tatil köyü Şah inn Paradise Genel Müdürü Yusuf Yücel, "Kendimize bir strateji belirledik. Öncelikle ‘Ramazan’da tatil yapılmaz’ algısını değiştirmemiz gerekiyordu. Bu aylarda 100 Euro olan satış fiyatlarımızı 23 Euro gibi maliyeti bile sayılmayacak rakamlara çektik ve doluluk problemimizi 2009’da çözdük. Gündüz devam eden tüm aktivite ve hizmetlerimize ilave olarak gece organizasyonları yaptık ve 24 saat hizmetimizi sürdürdük. Havuzlarımızı gece de açık tuttuk, mehtap turları düzenledik.  Oruç tutanlara özel tatil.jpg

  Ramazan çadırları ve folklor gösterileriyle beraber Ramazan gelenekselliğini ön plana çıkarırken, oruçlu misafirlerimiz için hoca tutarak sahur programları organize ettik. Bu yıl fiyatlarımızı 23 Euro‘dan 47 Euro’ya kadar çıkartmamıza rağmen Ramazan döneminde şimdiden yüzde 90 doluluk oranını yakaladık. Şah inn Paradise olarak Ramazan’da tatil yapılmaz anlayışını değiştirdik. ‘Ramazan’da nasıl tatil yapılır’ı gösterdik. Bu yıl Ramazan ayında yüzde 100 doluluk bekliyoruz” diye konuştu.

  Tatildeyken oruç tutmak daha kolay

  Ramazan ayında tesiste 24 saat boyunca kesintisiz hizmet verildiğini dile getiren Yücel, şunları söyledi: “Oruç tutan misafirlerimizi de düşünerek tüm hizmetlerimize ilaveten iftar ve sahur programları düzenliyoruz. Misafirlerimizin Ramazan atmosferini en iyi şekilde yaşamaları için özel yemeklerden eğlenceye, mehtap turlarından geleneksel Ramazan gösterilerine, hatta davulcusuna kadar her türlü aktiviteyi tesisimizde sunuyoruz. Havuzlarımızı geç saate kadar açık tutuyoruz. İftarını yapan kendini havuza atıyor. Geç saatlere kadar havuz başında eğleniyorlar. Dileyen misafirlerimiz Ramazan ayı için tuttuğumuz hocanın sahur programlarını dinliyor. Elimizden geldiğince Ramazan atmosferini en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz. Birçok kişi de tatilde orucu daha kolay tuttuğunu söylüyor.”

  Şah inn Paradise’da kalıp da oruç tutmayan ya da çeşitli nedenlerle tutamayan misafirler için de her şeyin normal sezondaki gibi devam ettiğini ifade eden Yücel, “Hastalık yaşlılık gibi nedenlerle veya çocuk olduğu için de orucunu tutamayan müşterilerimiz oluyor. Hatta öğle yemeklerinde restoranımız doluyor. Oruç tutmayanlar iftar saatlerinde kalabalık olmasın diye yemek yememeye çalışıyorlar, önceliği oruç tutanlara veriyorlar. Oruç tutmayanlar tutanlara saygı gösterirken, bir arada tatillerini aynı keyifle devam ettiriyorlar. Arap ülkelerinden gelen turistlerimiz de var. Türk örf ve adetleri, iftara özel yapılan yemekler, eğlenceler onlara ilginç geliyor ve hoşlarına gidiyor.”
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Ramazan ayında insanlar tatile gitmeyi pek tercih etmese de ramazan ayının yaz tatili zamanına gelmesi nedeni ile pek çok otel oruçlu insanlara özel tatil seçenekleri sunmaktadır. Oteller artık oruç tutanlar için sahur ve iftar programları hazırlayarak oruç tutan insanlarında tatil yapmasına fırsat vermektedir.
+ Yorum Gönder