+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hac–Zekat ve Oruç Forumunda İzmir İftar Çadırları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  İzmir İftar Çadırları
  İzmir İftar Çadırları hakkında uzun bilgi

  Buca Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği (BESİAD), Buca Belediyesi’nden bu sene de Hasanağa Bahçesi'ne çadır kurmak için izin alamadı. Çevik Bir Meydanı'nın yakın özel bir alana kurmalarına izin verildi. Dernek, günlük bin kişiye yemek verilmesi planlanan çadırın üstünü file gölgelikle örttü ve dev pervane sistemi yerleştirdi. Gaziemir Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) çarşı merkezinde, Karabağlar Genç İş Adamları Derneği (KAGİAD) Yeşillik Caddesi'ndeki çadırda ihtiyaç sahipleri için farklı etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. Altınbaşak Eğimi Sevenler Derneği Köstence Köprüsü altında, Çiğli'ye Gönül Verenler Kültür ve Dayanışma Derneği, Köyiçi Caddesi Tansaş yanında, bir otoparka ait alanda çadır kuracak.
  1-zmir.jpg
  En büyük iftar çadırını ise yine Karşıyaka'ya Kordelyalı İş Adamları Derneği (KORDELYA) kurdu. Burada günlük 3 bin 500 kişiye iftar yaptıracak. Sahil bölgesindeki Ürkmez Yardımlaşma ve Kültür Derneği ise yazlıkçılar için belde merkezinde 250 kişilik iftar çadırı kurdu. İzmir Düşünce ve Aksiyon Derneği Kamil Tunca Bulvarı'nda, Bozyaka Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BOYAD) Kilimcitepe Camisi karşısında, Narlıdere Eğitim Kültür Derneği itfaiye yanında çadır kurdu. Ayrıca Bayraklı'daki Smyrna Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği iftar çadırıdaki yemeği ve ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı yapacak. Konak'taki Fatih Cami Derneği ile birlikte birçok ilçedeki cami dernekleri de ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışacak.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Ülkemizde diyanet her ramazan ayında tüm şehirlerde iftar yapacak gücü olmayan insanlar için iftar çadırları kurmaktadır. Diyanet ramazan aylarında fakir olan ve mutfağına erzak alamayanlara da mutfak malzemesi yardımı da yapmaktadır. Ayrıca maddi durumu yerinde olmayanlar için belediyelerde gıda yardımı yapmaktadır.
+ Yorum Gönder


iZmir. oruc çadır