+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hac–Zekat ve Oruç Forumunda Oruç tutarken sütümün bol olması için ne yapmalıyım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Oruç tutarken sütümün bol olması için ne yapmalıyım
  Oruç tutarken sütümün çok olması için yapmam gerekenler

  Emziren annelerle, diğer kadınların beslenme ihtiyacı farklıdır. Emziren bir anne diğerlerinden yüzde 20 daha fazla enerji almalıdır. Yani alması gereken protein miktarı yüzde 30 daha çoktur. Bunun yanında kalsiyum, fosfor, çinko ve A vitamini gibi bazı maddelerin de yüzde 50 daha fazla alınması gerekir. Yani emziren anne, diğerlerinden daha fazla besin tüketmeli ve bu, yüksek kalitede olmalıdır. Buna karşın oruç tutmanın da normal enerji ihtiyacını azalttığı unutulmamalı ve beslenme düzeni buna göre kurulmalıdır.
  oru-1.jpg
  SIVI ALINMALI!
  Emzirme konusunda unutulmaması gereken en önemli şey; yeterli miktarlarda sıvı alımıdır. Emziren annenin günde bir litreye yakın süt ürettiği unutulmamalı ve mutlaka bu miktar günlük sıvı alımı üzerine eklenmelidir. Her zaman az sıvı alma riski olan Ramazan'a dikkat edilmelidir.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Emziren annelerin en büyük sorunu sütlerinin azalması ve bebeklerine yetmemesidir. Emziren anneler sütlerinin artması için sahurda ve iftarda bol bol sıvı gıdalar tüketmelidirler. Ayrıca emziren anneler diğer insanlara göre daha fazla gıda tüketerek süt salınımını arttırabilirler.
+ Yorum Gönder