+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda allah sevgisi ile ilgili hadisler allah sevgisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  allah sevgisi ile ilgili hadisler allah sevgisi

  Allah sevgisi ile ilgili hadisler


  Ey âdemoğlu! Eğer sevgimi istiyorsan, kalbinden dünya sevgisini çıkar. Ben, benim sevgim ve dünya sevgisini asla bir kalpte birlikte bulundurmadım.
  Ey âdemoğlu! Dünya sevgisiyle birlikte benim sevgimi nasıl istiyorsun? Sevgimi ve rızamı dünyayı terk etmekte ara.
  Ey âdemoğlu! İbadetim için dünyadan feragat et ki, kalbin muhabbetimle dolsun. Ve bana yönel ki, sana kâfi geleyim.
  Ey âdemoğlu! Bana hizmet et; zira ben, bana hizmet edeni severim. Kulum beni görmeyi arzuladığı zaman bende onu görmeyi sever, isterim. Kulumun nafile ibadetlerle bana yaklaşma çabası asla boşa gitmez ki, ben böyle yapmasını severim. Onu istediğim zaman da, onun sözlerini işitirim.
  Ey âdemoğlu! Sevgimi isteyenlere sevgimi vacip kıldım.
  Ey Davut! Cennetim itaat ve ibadet edenler içindir. Zikrim, zikredenler içindir. Kifayetim, tevekkül edenlere mahsustur. Fazla ihsanım, şükredenlere aittir. Rahmetim, iyiler için. Dostluğumda arifler içindir. Bense, özellikle sevenler içinim.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Allah sevgisi ile ilgili birçok hadis bulunmaktadır. Ama Allah a olan sevgimizi söyle göşterebiliriz : Bize farz ettiği beş vakit namazı kılarak oruç tutarak zekat vererek iyilik yaparak ve Allah ın bize yasakladığı maddelerden uzak durarak Allah a sevgimizi gösterebiliriz.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Müslüman olan ve allahın rızasını kazanmak için çalışan her insanın içinde allah sevgisi vardır. allahın sevgisinin nasıl kazanılacağı yada kısacası allah sevgisini anlatan bir çok hadis vardır. hatta birinde allahın sevgisini kalplerinde taşımak isteyenlerin öncelikle dünya sevgisinden kurtulmaları gerekir.
+ Yorum Gönder


allah sevgisi ile ilgili hadisler,  allah sevgisi ile ilgili ayetler