+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda kuranda sevgi ile ilgili ayetler kuran sevgisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  kuranda sevgi ile ilgili ayetler kuran sevgisi


  İnsanlardan kimi de Allah'tan başka şeyleri O'na eş tutuyorlar da onları, Allah'ı sever gibi seviyorlar. Oysa iman edenlerin Allah sevgisi daha kuvvetlidir. O zulmedenler, azabı görecekleri zaman bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının gerçekten çok şiddetli bulunduğunu keşke anlasalardı.

  2:177 - Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitabave bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de andlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır.

  5:82 - İman edenlere karşı düşmanlık yönünden insanların en şiddetlisi olarak yahudileri ve Allah'a ortak koşanları bulursun. Ve yine iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "Biz hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Çünkü onların içlerinde keşişler ve rahipler vardır. Ve onlar büyüklük taslamazlar.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Allah kendi sevgisinin üstünde hiç bir sevgiyi kabul etmemektedir kişi bu nedenle sürekli en çok sevdiği ile sınanır. Genelde birbirlerini çok seven insanlar birbirlerinden ayrı düşmektedirler. Bu nedenle sevdiğiniz zaman Allaha karşı olan sevginizin önüne geçecek kadar çok sevmemelisiniz.
+ Yorum Gönder