+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda Günün Hadisi - Günlük Güncel Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Günün Hadisi - Günlük Güncel
  En Çok Sevabı Kazanan


  Ebu Musa´nın (r.a.) naklettiğine göre:Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurdu: "En çok namaz sevabı kazanan kişi, mescide en uzak noktadan yürüyerek gelendir. İmamla birlikte kılayım diye cemaatı bekleyen kimse, tek başına kılıpta uyuyandan daha büyük sevap kazanır."
  Sahih-i Müslim´deki hadis numarası: 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.

  Hadis-i Şerif
 3. Bilge Kağan
  Devamlı Üye
  Yine Ebu Zer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resülullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

  "Her birinizin her bir eklemi (ve kemiği) için bir sadaka gerekir. Binaenaleyh her tesbih sadakadır, her hamd sadakadır, her tehlil sadakadır, her tekbir sadakadır, iyiliği tavsiye etmek sadakadır, kötülükten sakındırmak sadakadır. Kulun kuşluk vakti kılacağı iki rek'at namaz bütün bunları karşılar."
 4. Mine
  Devamlı Üye
  Günün Hadisi - Günlük Güncel


  İnsanların En Güzel Ahlaklısıydı
  Enes b Malik (ra) şöyle dedi:Allah Resulü (as), insanların en güzel ahlâklısı idi Bazen kendisi evimizde iken namaz vakti gelirdi de hemen altında bulunan serginin (düzeltilmesini) emreder, yaygı süpürülür, sonra üzerine su serpilir, daha sonra da Allah Resulü (as), imam olur biz arkasında saf tutardık O da bize namaz kıldırırdı Enes´lerin bu yaygısı hurma yapraklarından idi
  Sahih-i Müslim´deki hadis numarası: 1054

 5. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Günün Hadisi - Günlük Güncel  Ma'kıl İbnu Yesâr (radıyallahu anh) anlatıyor:

  "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim sabaha erdiği zaman üç kere "Euzubillahi's-semi'il-alim mineş-şeytâni'r-racim" der ve Haşr suresinden üç âyet okursa, ALLAH onun için yetmiş bin meleği vekil tayin eder de onlar, akşam oluncaya kadar kendisine rahmet okurlar. Şâyet o gün ölecek olsa şehid olarak ölür. Akşşam vaktinde aynı şekilde okuyacak olsa, (keza sabaha kadar aynı şeyler söz konusudur).

  Tirmizî, Fedâilu'l-Kur'ân 22, (2923).

 6. Dr Zeynep
  Bayan Üye
  Günün Hadisi  “Allahım! Bana kendi sevgini ve Senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver.”  (Tirmizî, “De'avât”, 73)

 7. Beriwan
  Devamlı Üye
  bir çok hadisi şerif vardır hepsinin de gerçeklik payı bulunmaktadır bu yüzden hadisi şerifleri dinlerken çok dikkat etmeliyiz dikkatlice dinlemeliyiz bize bir çok faydası dokunur bu emin olun

+ Yorum Gönder


güncel hadisler