+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda Günün Hadis-i Şerifi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. İkLiM*
  Devamlı Üye

  Günün Hadis-i Şerifi
  Günün Hadis-i Şerifi

  Mümin, bütünüyle faydadan ibarettir. Birlikte yürüdüğünde, sana (güzel şeyler anlatıp) fayda verir. Kendisine akıl danıştığında, (en doğru ve gerekli bilgiyi verip) sana yararlı olur. Ortaklık kurduğunda (hainlik düşünmez) sana kazanç sağlar. O, her şeyiyle, her işinde (tepeden tırnağa) faydadan ibarettir.
  Hadis-i Şerif (Ebu Nuaym) 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Hz.Peygamber, bir gün ashabına: İnsanları en çok cehenneme girdiren şey nedir? diye sordu. Ashap: Allah ve Resulü bilir ancak, dediler. Hz Peygamber: İki uzvudur ki, biri ağzı, diğeri ferci (cinsiyet organı), buyurdu. Sonra tekrar sordu: İnsanların en çok cennete eriştiren şey nedir? Ashap, aynı cevabı verince, şu açıklamayı yaptı: Bu da iki şeydir: Biri, Allah’tan korkmak, yani takva sahibi olmaktır. Diğeri de güzel ahlaka sahip bulunmaktır.
  Hadis (İbn-i Mace).
 3. Mineli
  Devamlı Üye
  Allah'ım! Senden Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim. Allah'ım! Senin sevgini, bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl.

  Tirmizî, "Deavât", 73
 4. matematikçi
  Devamlı Üye
  Beş şeyden önce beş şeyi ganimet bil, ölümünden önce hayatını, meşguliyet anından önce boş vaktini, ihtiyarlığından önce gençliğini ve hastalığından önce sıhhatini

+ Yorum Gönder