+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Harita Kadastro Forumunda Haritalar Atina'nın Üstünlük Devrinde Yunan Haritası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Haritalar Atina'nın Üstünlük Devrinde Yunan Haritası
  Atina'nın Üstünlük Devrinde Yunan Haritası  st-nl-k-devrinde-yunan-haritas-.jpg


  Atina, (Yunanca: Αθήνα, Athina) Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir. Eski Yunan medeniyetinin de merkeziydi. Etrafı tepelerle çevrilidir ve yalnız batı kısmı açıktır. İskelesi olan Pireye 7 kilometre uzaklıktadır.

  Kozmopolit ve modern bir şehir olan Atina, antik çağlarda da önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi. İsmi, koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena'dan gelmektedir. 1896 ve 2004 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Atina, ibadete açık cami bulunmayan tek Avrupa ülkesi başkentidir. Kentin yüzölçümü 39 km², metropoliten alanın yüzölçümü ise 427 km²'dir.
 2. Fatma
  Administrator

  Kozmopolit ve modern bir şehir olan Atina, antik çağlarda da önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi. Antik çağlardan beri, Güney Avrupa ve Doğu Akdeniz insanları için, Yunanistan fikirlerin, geleneklerin, dillerin ve bilgilerin bir kavşağıydı. Osmanlı mirasını da güzel bir şekilde korumuş ve lanse eden yaklaşımıyla, sizleri bu güzellikleri paylaşmak için beklemektedir. Antik dönemin mirası şehirde kendini hissettirmektedir. Bu dönemden kalan eserlerden en tanınmış olanı Parthenon’dur.
+ Yorum Gönder


yunanistan haritası,  yunan haritası,  yunanistan şehirler haritası