+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Hayvan Resimleri Forumunda Dünyanın en büyük dinazor fosil müzesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Dünyanın en büyük dinazor fosil müzesi
  Dünyanın en büyük dinazor fosil müzesi


  Fosil Müzesi Hakkında Bilgi  Dünyanın en büyük dinazor fosil müzesi.jpgDünyanın en büyük dinazor fosil müzesi2.jpgd-nyan-n-en-b-y-k-dinazor-fosil-m
  Çin'de bulunan Şandong Tenyü doğa müzesi, dünyanın en büyük dinazor müzesi olarak Guiness rekorlarlar kitabındaki yerini aldı.

  28 bin metrekarelik alanta 116 dinazor türü ve binlerce fosil www.alasayvan.net sergileniyor. Müzede, farklı türlere ait birçok dinazorun eksiksiz iskeletleri de yer alıyor.

  Müze, bazı nadir türlerdeki fosillere de ev sahipliği yaptığı için, müzenin 5 farklı alanda daha dünya rekoru bulunuyor.

  Londra merkezli Guinness, müzenin 28 bin metrekarelik bir sergi alanında 1106 dinozor türünün yanı sıra binlerce fosile ev sahipliği yaptığını açıkladı.

  Çin Bilimler Akademisi Omurgalı Paleontoloji ve Paleoantropoloji Enstitüsü de, www.alasayvan.net müzede 368 psittacosaurid, 391 dromaeosaurid, 255 anchiornis, 22 jeholosaurus türlerinin yanı sıra 70 nadir türün bulunduğunu, bu dinozor türlerinin de birçoğunun eksiksiz iskeletlerden oluştuğunu belirtti.

  Müzede bu türlerin yanı sıra on binlerce fosilin bulunduğunu kaydeden uzmanlar, müzenin bu rekordan önce bazı nadir türlerde fosillere ev sahipliği yaptığı için 5 farklı alanda daha dünya rekoruna sahip olduğunu ifade etti. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Nesli tükenmiş olan olan hayvanların bir türüdür. Dinazorlarla ilgili en büyük müze Çin de yer almaktadır.Bu duruma aslında şaşırmamak lazım lazım adamlar her şeyi araştırıp her konuda yeni şeyler buluyor .
+ Yorum Gönder