+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvancılık Üretim ve Bilgiler Forumunda Arılara Neden Kışın Şeker Verilir Arılara Şeker Vermek Doğrumu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Arılara Neden Kışın Şeker Verilir Arılara Şeker Vermek Doğrumu?
  Arılara Neden Kışın Şeker Verildiği Hakkında Bilgi

  Arılara Neden Kışın Şeker Verir.jpg

  Arı şekeri denilen sert şekerler arıya kışın verilir. Arı bu şekeri yalar ve açlıktan ölmez. Kovan içi nem kışın fazla olduğundan sert olan şeker yüzeyi yumuşar arı kolayca yalar. Diğer arıların aksine bal arılarının keskin çeneleri yoktur. Kışın veya bahar aylarında kovan içi nem yüksek olduğundan nişasta içerem şeker veya lokumu kovana koymayın. Kovan içi küflenir. Hava soğuk olduğundan kovanı aktaramazsınız, arılarınız hastalanır.
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  arılar kışın bir bitki açmadığından veya çok soğuk olduğundan kovanlarının dışından çıkmazlar.arılar kışın dışarı çıkamdağından balda yapamazalar ve sahipleri tarafından kovanlara belli bir şekilde kovanlara şeker bırakırlar.arılar şekerle beslenerek kendileri hem soğuktan hemde hayatlarını devam ettirebilmek için beslenmeli.bu şekilde sahipleri tarafından kışı sorunsuz olarak atlatırlar.ve gelecek yaz için kovanlarından dışarı çıkar ve çiçek ve bitkilerden beslenerek bal üretirler.
+ Yorum Gönder


arıya şeker nasıl verilir,  arıya nasıl şeker verilir,  arılara neden şeker verilir forum,  arıya şeker vermek,  arilara seker,  arılara neden şeker verilir