+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvancılık Üretim ve Bilgiler Forumunda Hayvanların nelerinden yararlanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hayvanların nelerinden yararlanılır
  Hayvanların nelerinden yararlanıldığı hakkında bilgi


  Hayvanların hayatımıza yararları nelerdir


  Hayvanlardan besin ve giysi ham maddesi sağlanır Kimi hayvanların gücünden yararlanılır İnek, koyun ve keçinin sütünden yararlanırız Tavuk , hindi , kaz ve ördeğin etinden ve yumurtasından yararlanırız Uskumru , lüfer , palamut , hamsi , alabalık , sazan balığı gibi balıkların etinden yararlanırız Arıların ürettiği bal da önemli bir besin kaynağıdır.

  hayvanlar.jpg


  Beyaz ayı , tilki , sincap gibi hayvanların derilerinden kürk , manto ve ceket yapılır Ancak yanlış avlanma nedeniyle bu hayvanların sayıları güç geçtikçe azalmaktadır Sığır , yılan ve timsah derisinden ayakkabı , çanta ve kemer yapılır.

  Hayvanların gücünden de yararlanırız At , deve , katır , manda ve eşek gücünden yararlanılan hayvanlardandır Bu hayvanlar yük taşımada ve tarım toprağını sürmede kullanılır .
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Hayvanlar doğal dengeye uyum sağladıkları gibi bizleri bir çok yararları olmaktadırlar. İlk çağlarda insanlar genellikle hayvanlarda korkarlardı. Hayvanlar başlıca olarak bize besinlerimiz olan et, süt, yoğurt ve yağ üretmektedirler.
+ Yorum Gönder


atın neyinden yararlanırız,  hayvanların nelerinden yararlanırız,  atın neyinden faydalanırız,  ineğin neyinden yararlanırız,  hayvanların nesinden yararlanırız,  hayvanların neyinden yararlanırız