+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvancılık Üretim ve Bilgiler Forumunda Mink Üremesi Nasıl Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Mink Üremesi Nasıl Olur
  Mink Üremesi Nasıl Olur

  Yılda bir doğum yapar ve bir doğumda ortalama 5 – 6 yavru verir. Şubatın son haftası ile mart ayının ilk haftası içerisinde kızgınlık gösterir. Dört dişi için bir erkek yeterlidir. Gebelik süresi 36 – 72 gün arasında değişir. Postu 9 – 10 aylık yaşta alınır. Damızlıkta tutulma süresi 4 – 5 yıldır.


  Mink eti, rende ring sisteminde et kemik unu haline getirilip diğer hayvanların yemlerine karıştırılmakta, deri işleme esnasında çıkan mink yağları, rafine edilerek kozmetik sanayinde hammadde olarak kullanılmaktadır.


  Mink postu üretiminde Danimarka dünyada birinci sırada yer alır. Bunda; mink kürkü işleme tekniğinin gelişmiş olması, pazarlama olanaklarının çok iyi olması, nakliyenin yok denecek kadar az olması, yem ve yem hammaddelerinin kolay temin edilmesi ve depolama olanaklarının iyi olması, önemli rol oynamaktadır. 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Mink üretimi yılda bir kez doğum yapar bir doğumda yaklaşık 5 ile 6 yavru verebilir.Mink doğum süreleri 36 ile 72 gün arasında değişir mink'in postu 9 ve 10 aylık iken alınmaya başlanmalıdır.Mink postu dünyada Danimarka ilk sırada yer almaktadır.
+ Yorum Gönder