+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Bu Kaplumbağa dünyanın en yaşlı hayvanlarından Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bu Kaplumbağa dünyanın en yaşlı hayvanlarından


  En yaşlı kaplumbağanın özellikleri nelerdir

  Jonathan isimli bu kaplumbağanın dünyanın en yaşlı hayvanlarından biri olduğu belirtiliyor.176 yaşında olan kaplumbağa, 1900'lerde bulunan bir fotoğrafıyla bunu kanıtlar nitelikte

  Neredeyse 200 yıllık bir ömür onunkisiNeler gördü geçirdi kim bilirDünyanın en yaşlı hayvanları arasında yerini alan 176 yaşındaki Jonathan adlı dev kaplumbağanın yaşadığı süre boyunca İngiltere'de 50 başbakan geldi geçti ve geçiyor.

  1900'lere ait olduğu tahmin edilen siyah beyaz fotoğraf, Jonathan'ın yaşını ispat etmek için iyi bir kanıt ve tanık aslında.Bu fotoğrafta St Helena Adası'nda görüntülenen kaplumbağanın bir Boer savaş mahkumunun hemen yanıbaşında olması dikkat çekiyor.

  Bu fotoğrafta St Helena Adası'nda görüntülenen kaplumbağanın bir Boer savaş mahkumunun hemen yanıbaşında olması dikkat çekiyor.

  St Helena hükümeti bu yaşlı hayvanı çoktan sahiplenmiş bile. Adanın en yaşlı yerlisi olma özelliğine de sahip olan Jonathan, kendisinden çok daha genç beş kaplumbağayla birlikte yaşıyor.

  Yaşına göre aktif olduğu söylenen hayvan, çevrenin de büyük ilgisini çekiyor.

 2. Hakim
  Devamlı Üye

  dünyanın en yaşlı kaplumbağalar dan bir tanesi olan Jonathan yaklaşık olarak 176 yıl yaşamaktadır bunu kesin olarak kanıtlamışlardır fotoğraflar ile.
+ Yorum Gönder


200 senelik kaplumbağa