+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Geyik böceği Hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Geyik böceği Hakkında bilgiler

  Geyik böceğinin özellikleri
  Türkiye'ye gelen 2 japon turistten biri Amanos Dağları'na gidiyor. Amaçları ise koleksiyoncular için özel olan geyik böceği bulmak. Böceğin değeri 100 bin doları buluyor. Türkiye'ye gelen her 2 Japon turistten biri Amanos Dağları'nda böcek arıyor Koleksiyoncular için özel olan 'geyik böceği'nin değeri 100 bin dolar civarında.
  Geyik bocegi.jpg
  Japonlar, Türkiye'de "geyik böceği"ni keşfetti Her birinin değeri 30 ila 60 bin YTL arasında değişen böcekler için Hatay ve çevre illere uzanan Amanos Dağları'na gelen Japonlar, hayli memnun olarak ülkelerine dönüyor.

  Amerikalı zenginler
  Japonlar'ın artan ilgisi nedeniyle başkent Tokyo'dan Amanos Dağları'na "böcek arama" turları düzenleniyor. Hatta yapılan araştırmalara göre, Türkiye'ye gelen her 2 Japon'dan biri böcek aramak için Amanos Dağları'nı tercih ediyor. Dünyanın en değerli böceklerinden biri olan "geyik böcekleri"nin Japonya'dan ABD'ye ihraç edildiği belirtiliyor. Amerikalı zengin böcek koleksiyoncuları, 12 santimetre büyüklüğünde olan "geyik böcekleri" için 100 ila 200 bin dolar arasında para teklif ediyor.

  Rehberler artıyor
  Büyüklüğüne göre fiyatlarının arttığı "geyik böcekleri"nin 6 antenli olanları tercih ediliyor. Amanos Dağları'nda bu konuda yardımcı olacak Türk rehberlerin de her geçen gün çoğaldığına dikkat çekiliyor.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Geyik böcekleri hikayesinde anlatılan Türkiye ye gelen iki japon turistin geyik böceğini aramaları ve her böceğinin değeri yaklaşık olarak yüz bin dolar olması
+ Yorum Gönder


geyik böceği hakkında bilgi,  geyik böceği ne işe yarar,  geyik böceği,  geyik böceği özellikleri,  geyik böceği hakkında bilgiler,  geyik bocegi ne