+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Avcılıkta Atış Teknikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Avcılıkta Atış Teknikleri
  Avcılıkta Atışlar nasıl olmalıdır

  Hareketli hedefe,atışta hedefe nişan almak imkansızdır,hareket eden hedef daima yer değiştirdiğinden hiç bir zaman sabit bir hedef gibi nişan alınan noktada durmaz,dolayısıyla atış tekniğinin de bu şarta göre geliştirilmesi gerekir.

  Birinci sorun insanın tepkisi (Reaction time) süresidir,bu süre beynin karar vermesi ile parmağın tetiği çekmesi arasında geçen zamandır,birçok kişi için bu saniyenin beşte biri kadardır.

  İkincisi ise mekanik ( Lock time) gecikme diye adlandırılır,tetiğin çekilmesi ile saçmanın veya merminin namluyu terk etmesi arasında geçen zamandır,değişken olmakla beraber yaklaşık saniyenin yedide bir kabul edilir.

  Sonuncu olarak da saçma veya merminin avın olduğu mesafeye erişmesi için geçen zamanı dikkate almak gerekir,burada hedefin hızı ve uçuş açısı da gözönünde bulundurulur ve geçen süre yine değişkendir.

  Atış teknikleri ; Korunan veya muhafaza edilen önleme tekniği,Süpürme tekniği ve Nokta veya insiyaki atış tekniği olmak üzere üçe ayrılır
  .Korunan veya muhafaza edilen önleme tekniği (Sustained lead) :

  2.Süpürme Tekniği (Swing through) :

  3.Nokta veya İnsiyaki atış tekniği (Point,instictive or snap shooting) : 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Avcılık öyle gelişi güzel yapılan bir şey değildir öncelikle bu işin eğitimini tamamı ile yapmanız gerekmektedir ondan sonra sadece avlanma mevsimlerin de avlanmalısınız ki hayvan türlerini yok etmeyesiniz.
+ Yorum Gönder


atış teknikleri