+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Kertenkele hem etçil hem de otçul beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kertenkele hem etçil hem de otçul beslenir


  Kertenkele ne ile beslenir?
  Kertenkele hem etçil hem de otçul beslenir. Kertenkele ağaç yapraklarını, meyveleri, böcek ve tüm haşereleri, küçük balık türlerini ve yumurtalarını yiyerek beslenir.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Kertenkelelerin nasıl beslendigi hakkında bilgi


  Kertenkele türlerinden bazıları etçil, bazıları otçul, bazı kertenkeleler ise hem etçil hem otçul olarak beslenir. Yaşadığı bölgeye göre farklı besinler tüketebilen otçul kertenkeletürleri, yeşil bitkilerle beslenir. Bu otçulkertenkeleler, bitkilere büyük zararlar verebilir. Çoğukertenkele türü ise, böceklerle beslenir. Kertenkele uzun bir dile sahiptir. Kertenkelenin dilinde bulunan yapışkan sıvı, böcekleri yakalamasını sağlar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kertenkeleler sürüngenler grubuna girer ancak bu hayvan sürüngenlerden farklı olarak ayaklara sahiplerid.r ayrıca bu hayvanlara hepçil yani hem etçil hem de otçul olarak beslenen hayvanlardır ve genel olarak ağaç yapraklarını, meyveleri, böcek ve tüm haşereleri, küçük balık türlerini ve yumurtalarını yiyerek beslenirler.
+ Yorum Gönder


kertenkele etçil mi otçul mu,  kertenkele etçil mi yoksa otçul mu,  otçul ve etobur Kertenkele nasıl belli olur,  otobur kertenkele