+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Panterler Hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Panterler Hakkında bilgiler
  Panterler ile ilgili bilgiler


  "Kara panter", tamamen siyah olarak dünyaya gelmiş leoparlara ve jaguarlara denir. Bu siyah renk olanları ayrı bir tür ya da alt tür değildir. Kardeş yavruların arasında normal görünüşlüler ile siyahlar birlikte dünyaya gelebilirler (melanizm), ve siyah panterlerin yavrularıda illaki siyah olmazlar. 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Panterler nasıl hayvanlardır


  Panterlerin özellikleri


  Memeliler (Mammalia) sınıfının, yırtıcılar (Carnivora) takımının, kediler (Felidae) familyasındaki bazı türlere verilen genel ad. Boyları 1,5m, kuyrukları 1m, omuzlarının yerden yüksekliği de yaklaşık 45-62 cm kadardır. Postları canlı ve parlak renklidir. Renkleri kırmızımsı sarı, üzerleri siyah beneklidir. Başları büyük ve yuvarlaktır. Çeneleri ileri doğru çıkıktır. Boyunları kısadır. Bacakları orta yükseklikte ve kuvvetlidir. Pençeleri orta büyüklükte, tüylü ve yumuşaktır. Yiyeceklerini, geyikler, yaban keçileri, yaban domuzları, antiloplar, maymunlar, diğer küçük memeliler, kuşlar hatta kertenkeleler oluşturur. Bazen etli ve sulu meyveleri de yerler. Geniş yapraklı ve iğne yapraklı ormanlarda, çalılıklar ve maki ile örtülü sarp kayalık arazilerde, insanlardan uzak bir şekilde yaşarlar. Deniz seviyesinden 3500 m yüksekliklere kadar çıkarlar. Genellikle gece dolaşır ve avlanırlar. Sonbahar ve kış günlerinde güneşlenmeyi severler. Çok iyi tırmanırlar ve iyi sıçrarlar. Yürüyüşleri çok sessizdir. Yaşam süreleri 16-22 yıl kadardır. Önceleri Afrika’dan, Çin, Türkmenistan, Java ve Transkafkasya’ya kadar yaygın olmalarına karşın, bugün birçok yerde soyları insanlar tarafından tüketilmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kara panterler tamamen siyah olan leopar veya jaguarlara denilmektedir. panterler memeli sınıflarının yırtıcılarıdır. kedigiler familyasına aittir. bu hayvanın postları çok parlak ve canlı bir özelliğe sahiptir. ayrıca bu hayvanın pençeleri de orta büyüklüktedir.
+ Yorum Gönder


panter hayvanı hakkında bilgi,  panter,  panterler,  KARA HAYVNLARI,  panterler hakkında kısa bilgi,  panterler ilgi