+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda HANOVERIAN - At Cinsleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  HANOVERIAN - At Cinsleri
  Hanoverian atı hakkında bilgiler
  TÜRÜN TARİHÇESİ ve ORİJİNİ :

  Hanoverian, engel atlama, dresaj, konkur komple gibi binicilik dallarına yönelik olarak yetiştirilen ılık kanlı bir attır. Bu cins eski Hannover Krallığı'nın bulunduğu Kuzey Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde ortaya çıkmıştır. Eyalet harası 1735 yılında kurulmuş ve resmi kayıtlara 1888 yılında başlanmıştır. Şövalyelik ve çiftçilik için kullanılan atların kalitesinin arttırılması amacıyla Thoroughbredler yerel kısraklar ile çiftleştirilmiştir. Yıllar sonra daha atletik binek atına duyulan ihtiyaç nedeniyle uygun olan diğer cinsler tanıtılarak Hanoverian atı oluşturulmuştur.

  Bu at cinsleri arasında Arap atları ile Trakehner atları da bulunmaktadır. Yetiştirme stoku atletik yapılı, kabiliyetli, düzgün vücut yapısına sahip, eğitilebilir ve iyi mizaçlı atlardan seçilmiştir. Hanoverian cinsi atlar doğal bir emplüsyona sahiptir. Hafif ve elastik hareketleri ile yere sağlam basan adetası, ayaklarını karnına çekerek yaptığı süratlisi, yuvarlak ve ritmik dörtnalı vardır. Hanoverian atlarının yarışlarda yakaladığı başarılar yetiştirme programının iyi olduğunu kanıtlamıştır. (1992 Olimpiyatları'nda 13 madalya, peşpeşe 4 Dünya Yetiştiricilik Şampiyonası ödülü, dresajda ve engel atlamada 5 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya)
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hanoverian atı binicilik için gerekli olan hareketleri yapabilmesi için eğitilen ılık kanlı bir attır. Hanoverian atı kuzey almanyanın aşağı saksonya eyaletinde ortaya çıkan bir at türüdür . Hanoverian at cinsi bir zaman sonra gerekli olan atletik at ihtiyacı nedeni ile oluşturulan bir at türüdür.
+ Yorum Gönder


değişik at cinsi