+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Bukalemunlar ve Bukalemun Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bukalemunlar ve Bukalemun Özellikleri

  Bukalemunlar ile ilgili bilgi  Evcil olarak beslenen sürüngen türlerinden birisi de bukalemunlardır. Bukalemunlar özellikle renk değiştirmeleri ile ünlü hayvanlardır. Chamaeleonidae familyasını diğer kertenkelelerden ayıran en önemli özellik, ayakların, dilin ve gözlerin alışılmadık biçimleri ve renk değiştirme özelliğidir. Vücutları yanlardan basıktır. Dilleri boylarının yaklaşık 1-1,5 katı uzunluğunda, hareketli ve yapışkandır. Gözler bağımsız hareket eder, biri yukarı bakarken diğeri aşağıya bakabilir. Göz kapakları kalındır. Kolaylıkla renk değiştirirler. Derilerini sarı, yeşil tonları, kırmızı tonları, kestane rengi ve siyaha çevirebilirler, benekler, çizgiler oluşturabilirler. Uzunlukları 8-60 cm. arasında değişse de genelikle 30 cm. civarındadır. Çok yavaş yürürler. Ayakları ve kuyrukları dalları kavrayabilir.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  bukalemunlar nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlardır bukalemunların özellikleri renk değiştirme kabiliyetin'dedirler örneğin çölde ki tehlikelerden korunmak için çöl rengine yani kahverengimsi sarı rengine dönüşürler.
+ Yorum Gönder


bukalemunun özellikleri,  bukalemun özellikleri ingilizce,  bukalemunun özellikleri ingilizce,  bukalemun ingilizce tanıtımı,  bukalemun özellikleri,  bukalemunun ingilizce özellikleri