+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Nesli tehlikede olan Asya aslanı (Panthera leo persica) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nesli tehlikede olan Asya aslanı (Panthera leo persica)
  Asya aslanı (Panthera leo persica) hakkında bilgi


  Asya aslanı (Panthera leo persica), kedigiller (Felidae) familyasından Hindistan'ın batısında, Gucerat bölgesinde, özellikle Gir Ormanları'nda yaşayan bir aslan alt türü.  Asya aslanı.jpg


  Gir Ormanı'ndaki nüfusu 350 civarındadır. Eskiden Asya aslanı Kafkaslar'dan Yemen'e, Makedonya'dan Yunanistan'a kadar çok geniş bir coğrafyada yaygındı. Türkiye'de nesli 19. yüzyılda tükenmiştir. Şimdi ise Hindistan başta olmak üzere İran, Afganistan, Pakistan ve küçük bir popülasyonda Bangladeş'te yaşamaktadır.


  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Asya aslanları da nesli tükenme tehllikesi yaşamakta olan bir hayvandır. diğer aslanlar ile aynı özellikleri taşıyan asya aslanının tükenme tehlikesi yaşamasının nedeni neredeyse bütün hayvanlar da olduğu gibi yine insanlar ve yine insanların düşüncesizliği ve vurdumduymazlığıdır.
+ Yorum Gönder


asya aslanı,  nesli tükenmekte olan asya aslanı,  Asya aslanı (Panthera leo persica),  asya aslanı özellikleri,  asya aslanı nesli tükenmekte,  asya aslanının özellikleri